ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OnePlus 9R

Do OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro ma dołączyć kolejny reprezentant serii

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

OnePlus ma w przyszłym miesiącu wprowadzić na rynek nie dwa, a aż trzy smartfony w ramach serii OnePlus 9. Do spodziewanych modeli OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro ma dołączyć tajemniczy OnePlus 9R. Tak przynajmniej twierdzi Evan Blass. Co ciekawe, według wcześniejszych przecieków z innego źródła nowy smartfon miał nosić nazwę OnePlus 9E. Warto jednak podkreślić, że doniesienie te dzieli okres aż czterech miesięcy. Inna nazwa może więc nie wynikać z braku rzetelności obydwu źródeł, a być spowodowana zmianą wprowadzoną przez producenta.

OnePlus 9R jako trzeci smartfon serii?

Warto podkreślić, że Evan Blass na swoje twierdzenia przedstawia pewne dowody. Twierdzi, że w kodzie firmware nowego urządzenia funkcjonuje ono jako OnePlus 9r. Jeśli zamieszania z nazwą trzeciego reprezentanta serii wciąż jest Wam mało, to warto dodać, że inne źródła mówiły o OnePlus 9 SE i OnePlus 9 Lite. Sam Evan Blass podsumował to w następujący sposób:

Goodbye, OnePlus 9E/SE/Lite.

Wiele więc wskazuje, że jest bardzo pewny nazwy 9R. 

Zobacz też: Samsung powiększa swoją matrycę 50 MPx – w tym przypadku im większy piksel, tym lepiej

Czym jednak będzie OnePlus 9R, czy jakkolwiek będzie się on nazywał? Wiele wskazuje, że będzie to tańszy wariant urządzenia, jednak z wciąż flagowymi podzespołami. Według jednych  przecieków miałby on dostać Snapdragona 865, jednak wiele osób twierdzi, że taki krok nie miałby sensu. I tu chciałbym wtrącić swoje trzy spekulacyjne grosze. Otóż jeśli ma to rzeczywiście być tańszy flagowiec, to idealnie sprawdziłby się tutaj Snapdragon 870. Czyli układ tańszy i zdecydowanie słabszy od nowego Snapdragona 888, ale też nieodbiegający mocą od zeszłorocznych flagowców. To jednak tylko moje domysły. 

Źródło: Gizmochia

Sprawdź najnowsze wpisy