ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Laptop Samsunga z Exynosem

Samsung ma wypuścić laptopa z grafiką od AMD i… procesorem Exynos

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

W 2019 roku Samsung rozpoczął współpracę z AMD nad mobilnym procesorem graficznym. Jeszcze w styczniu wypłynęła informacja, że dzieło tej współpracy trafi do kolejnego flagowego produktu firmy. W tym czasie założenie było takie, że Samsung zintegruje GPU w smartfonie, takim jak następny Galaxy Fold. Teraz mamy raport, który sugeruje, że Samsung zrobi coś znacznie bardziej interesującego z tą technologią.

Laptop Samsunga z Exynosem

Laptop Samsunga z Exynosem

Jak podaje Sammobile, Samsung w tym roku wyprodukuje laptopa z procesorem Exynos i zintegrowanym układem graficznym Radeon. Co ciekawe, urządzenie to będzie działało pod kontrolą systemu Windows 10 ARM. Firma podobno ogłosi komputer w drugiej połowie roku, zaraz po premierze kolejnego Galaxy Note — nad którym Samsung podobno wciąż pracuje, pomimo wcześniejszych plotek o śmierci serii. Oczywiście warto pamiętać, że nie będzie to pierwszy laptop ARM z Windowsem 10 od Samsunga. Jednak po raz pierwszy producent sięgnie tutaj po swoje autorskie rozwiązania. Zwykle producent skupiał się w nich na układach od Qualcomma. 

Zobacz też: realme zdradza swoją strategię dotyczącą flagowców – a właściwie to dwie strategie

Biorąc pod uwagę, że Windows 10 ARM działa o wiele lepiej na Apple M1, niż dedykowanych mu układach Qualcomm 8xc, to ruch ten wydaje się jak najbardziej rozsądny. Samsung może bowiem dopracować procesor do swojej własnej platformy. Natomiast poprawa jakości emulacji aplikacji Win32 w przypadku Windows 10 ARM może skutecznie rozwiązać problemy z ich niedoborem na platformie Microsoftu. Czy to jednak oznacza, że nie dostaniemy smartfona Samsunga z GPU od AMD? Niekoniecznie. Pamiętajmy, że firmy te rozpoczęły wieloletnią współpracę, a nie dotyczącą tylko jednego produktu.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy