Profesjonalna zawodniczka CoD Mobile zamordowana

CoD: Mobile teatrem prawdziwej tragedii – zawodniczka zamordowana przez kolegę po fachu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Profesjonalna gracz CoD: Mobile Ingrid Oliveira Bueno da Silva grająca pod pseudonimem Sol, została zamordowana przez innego gracza w Brazylii. Morderca, który podobno zaplanował atak z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, sfilmował ten czyn i podzielił się nim za pośrednictwem aplikacji WhatsApp. Wiele wskazuje na to, że mamy tu do czynienia z działaniem psychopaty.

Profesjonalna zawodniczka CoD Mobile zamordowana

Profesjonalna zawodniczka CoD Mobile zamordowana

Według raportu 19-letnia Silva została zamordowana przez drugiego gracza o imieniu Guilherme Alves Costa, znanego również jako Flashlight. Po odkryciu pamiętnika, w którym Costa zapisał, co chciał zrobić z ofiarą, policja uznała, że czyn był dokonany z premedytacją. Sam oskarżony przyznał się do zabójstwa podczas aresztowania. Twierdził przy tym, że zabicie ofiary było jak najbardziej rozsądnym posunięciem i dodał, że zrobił to, ponieważ chciał zabić. Oprócz wcześniejszego starannego zaplanowania morderstwa Costa nagrał zbrodnię. Następnie nagranie wysłał do grupy WhatsApp klanu Gamers Elite.

Guilherme wysłał wideo na grupie klanu na WhatsApp, w którym rzekomo właśnie zabił kobietę, sfilmował i udostępnił wideo. Następnie wysłał również PDF, w którym pozostawia wiadomości o nienawiści wobec chrześcijan i robi ukłon w stronę terroryzmu. Po tym, jak przywódcy klanu dowiedzieli się o tym, co się stało, zorganizowaliśmy się i podjęliśmy niezbędne środki: Poinformowaliśmy odpowiednie władze i poprosiliśmy wszystkich naszych członków, aby nie udostępniali wideo z rzekomym przestępstwem.

Zobacz też: Oppo nie zamierza trzymać technologii szybkiego ładowania tylko dla siebie

Według Roda Breslau, konsultanta eSportowego, pewien profesor z Brazylii otrzymał od Costy e-mail zatytułowany czyn godny pochwały, który obiecywał nowe ataki. Zawierał on linki do filmów, których odbiorca nie chciał otworzyć ani udostępnić. Najprawdopodobniej ta tragedia po raz kolejny napędzi kampanię przeciwko grom i graczom. 

Źródło: Gamerant

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy