Sony EMG

Transmisje sportowe na żywo w HDR – Sony i Euro Media Group kontynuują współpracę

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Transmisje sportowe na żywo w jakości HDR będą miały miejsce także w tym roku. Dzięki współpracy Sony i Euro Media Group (EMG), Canal+ będzie transmitował w ten sposób Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2021. Taka współpraca z pewnością zostanie doceniona przez fanów sportu, a szczególnie teraz, kiedy możliwość oglądania go na żywo, jest znikoma.

Transmisje sportowe na żywo w HDR

Sony EMG

Przejście z jednego standardu na drugi w przypadku telewizji, nie jest zadaniem łatwym. Pojawia się konieczność efektywnej konwersji klatkażu, zakresu barw czy rozdzielczości. Przejście z jakości SDR do HDR to więc dość skomplikowany proces, który dzięki rozwiązaniom Sony, staje się prostszy. By to osiągnąć, Sony oraz EMG wykorzystały rozwiązanie Sony SR Live. Mowa o systemie, w skład którego wchodzą kamery HDC-3500, procesor HDR HDRC-4000 i monitory referencyjne BVM-HX310 firmy Sony, a jego podstawę stanowią obecne metody pracy z obrazem SDR. Do tego doszło odpowiednie przeszkolenie pracowników EMG. Już w sierpniu 2020 roku Canal+ wprowadził pierwsze transmisje sportowe na żywo w jakości HDR, a teraz będzie to kontynuowane.

Naszemu klientowi zależało, by dostarczyć widzom nowe wrażenia w postaci obrazu HDR, a zarazem zapewnić najlepsze rezultaty użytkownikom starszych urządzeń SDR. Dzięki współpracy z Sony i Canal+ nad systemami organizacji pracy z obrazem HDR mogliśmy zacząć myśleć strategicznie, a nie koncentrować się na jednym tylko ogniwie w łańcuchu dostaw. System organizacji pracy HDR już działa i jest dostępny dla każdego, a dzięki szkoleniom firmy Sony może być obsługiwany samodzielnie przez naszych techników.

Gaël Tanguy, dyrektor techniczny EMG France

Zobacz też: SMYK pojawił się w AppGallery – sklep Huawei zyskuje kolejną aplikację.

Sony ściśle współpracuje ze swoimi partnerami, by dzięki ich opiniom dostarczać rozwiązania dostosowane do nowych potrzeb. Koncentrujemy się na uwalnianiu niewiarygodnej siły drzemiącej w obrazach. Naszym pragnieniem jest, by obrazy wyświetlane na ekranach odzwierciedlały to, co widzimy na własne oczy. Współpracując z Canal+ i EMG, znaleźliśmy unikatowe rozwiązanie i wdrożyliśmy pełny system organizacji pracy z obrazami HDR, który już przynosi świetne rezultaty.

Hiroshi Kajita, dyrektor działu Media Solutions w Sony Professional Solutions Europe.

Źródło: Informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy