Telegram to bardzo popularny komunikator internetowy, który w ostatnim czasie zyskał naprawdę wielu nowych użytkowników, głównie dzięki zmianom w regulaminie WhatsAppa. Mimo że Telegram już teraz jest niezwykle bogaty w funkcje, to jego twórcy nie przestają go rozwijać. Dlatego też nikogo nie powinien przesadnie zdziwić fakt, że w aplikacji pojawiły się właśnie bardzo ciekawe nowości. Wiele osób z pewnością się ucieszy.

Znikające wiadomości i więcej w Telegram 7.5.0 – nowości w aktualizacji

Telegram znikające wiadomości

Telegram w wersji 7.5.0 właśnie został wydany – aktualizacja jest już dostępna w Google Play. To z kolei oznacza, że do aplikacji trafiły nowości, z których najciekawsze to zdecydowanie znikające wiadomości oraz nowe widgety. Funkcja znikających wiadomości działa bardzo prosto: użytkownicy mogą zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach czatu, jeśli chcą, aby wymieniane w nich wiadomości były automatycznie usuwane po określonym czasie (obecnie można wybierać pomiędzy 24 godzinami a tygodniem). Warto zaznaczyć, że w czatach grupowych tylko administratorzy mogą zmieniać te ustawienia.

Zobacz także: Tryb Ciemny w Mapach Google i 5 nowości ze świata Androida

Przechodząc dalej, w wersji na Androida pojawiły się także nowe widgety, które można zobaczyć na powyższym GIF-ie. Pierwszy pozwala na podgląd ostatnich konwersacji, a drugi zawiera skróty do konkretnych użytkowników, pozwalające szybko rozpocząć rozmowę. Z mniej istotnych nowości w aktualizacji 7.5.0 warto jeszcze wspomnieć o możliwości konwertowania linków zapraszających do dołączenia do grup na kody QR oraz opcji ustawienia maksymalnej liczby osób, które mogą dołączyć do rozmowy z konkretnego odnośnika.

Źródło: AndroidPolice