ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Plus nawiązuje współpracę ze startupami 5G

Plus nawiązuje współpracę ze startupami wykorzystującymi 5G

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Plus poinformował, że nawiązuje współpracę ze startupami wykorzystującymi technologię 5G. Ze zgłoszonych ponad 170 firm wybrano trzy, które otrzymały granty finansowe na start współpracy z operatorem. Następnie dwie z nich otrzymały od Plusa zaproszenie do dalszych działań, ponieważ wykazały potencjał biznesowy.

Z jakimi startupami wykorzystującymi technologię 5G Plus nawiązuje współpracę?

Plus nawiązuje współpracę ze startupami 5G

Plus zaprosił do współpracy startupy Inovatica AGV oraz Wares. Obydwie firmy wykazały wysoką innowacyjność swoich usług i produktów, z wykorzystaniem potencjału technologii 5G – argumentuje swoją decyzję operator.

Inovatica AGV to startup zajmujący się opracowywaniem systemów informatycznych, które pozwalają na autonomizację wózków widłowych. Sieć 5G ma istotne znaczenie w rozwoju tego typu przemysłowych przedsięwzięć. Żeby autonomiczne wózki widłowe działały w prawidłowy sposób, potrzebne jest stabilne połączenie na terenie rozległych hali. Większa przepustowość sieci da firmie możliwość komercyjnego rozwoju.

Wares stworzył natomiast kompletny system umożliwiający wykrywanie wycieków, zdalny odczyt wodomierzy, a także zarządzanie zasobami wody. System może pozwolić obniżyć koszty wynikające z wycieków i ze zbyt dużego zużycia wody przez użytkowników. Sieć 5G może zapewnić odpowiedni zasięg i jakość komunikacji urządzeń.

Czytaj także: Autonomiczny robot napędzany wyłącznie powietrzem pomoże m.in. w ratownictwie

Akceleracja potrwa do jesieni tego roku. Startupy otrzymają wsparcie ze strony ekspertów, mogą także liczyć na indywidualne konsultacje biznesowe i technologiczne. Cel to rozwój projektów w taki sposób, by były one gotowe do komercjalizacji.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy