ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ThinkBook Pods Pro

Lenovo ThinkBook Pods Pro – słuchawki TWS stworzone z myślą o biznesie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jakiś czas temu Lenovo zaprezentowało okulary AR spod marki ThinkPad. Okazuje się, że do tej biznesowej kategorii sprzętu wkrótce dołączy kolejne urządzenie. Chociaż o ile w przypadku samych okularów łatwo wskazać ich biznesowe zastosowanie, tak tutaj ktoś mógłby zarzucić Lenovo, że zaczyna rozmieniać markę ThinkPad na drobne. Producent postanowił więc sięgnąć po asa w rękawie i słuchawki przekierował do bliźniaczej pod względem nazewnictwa marki ThinkBook. 

ThinkBook Pods Pro

ThinkBook Pods Pro

Producent przyznaje otwarcie, że są one skierowane do klientów korporacyjnych. Słuchawki te mają unikalny wygląd, który zdaje się wręcz krzyczeć, że bliżej im do ThinkPadów i tylko logo, oraz kolor zdają się temu przeczyć. Najważniejsze jest jednak to, że oferują one kilka przydatnych funkcji, których nie znajdziemy w zwykłych słuchawkach Bluetooth. Mówiąc o unikalnych funkcjach, oprócz protokołu Bluetooth, słuchawki mogą również łączyć się z komputerem za pośrednictwem dołączonego odbiornika USB. Zupełnie jakby to była mysz lub klawiatura bezprzewodowa. Istnieje również dedykowana aplikacja o nazwie Lenovo Bud’dy do zarządzania nimi.

Zobacz też: Motorola Moto E7 Power debiutuje w Polsce. Jej cena jest zachęcająca

Ponadto zostały one zoptymalizowane zarówno dla Microsoft Skype, jak i Microsoft Teams z dedykowanymi gestami dotykowymi do przyjmowania i odbierania połączeń. Ponieważ można je podłączyć za pomocą dwóch protokołów, to łatwo jest przełączać się między urządzeniami. Słuchawki ważą około 3,57 g każda i są wyposażone w podwójny mikrofon zapewniający funkcję ENC. Dziwne jest to, że pomimo oznaczenia Pro, słuchawki nie obsługują ANC, czyli aktywnej redukcji szumów. Biorąc pod uwagę konieczność służbowej podróży samolotem, jest to naprawdę niezrozumiały ruch ze strony Lenovo. Mieszane uczucia budzi natomiast bateria. Ta co prawda ładuje się w zaledwie 30 minut. Jednak wystarczy na około 2 godziny pracy słuchawek. Pomaga natomiast fakt, że etui jest w stanie zapewnić do 20 godzin pracy. Słuchawki zostały wycenione na 999 juanów. To natomiast przekłada się na kwotę około 580 PLN. 

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy