ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme z dwoma różnymi flagowcami

realme zdradza swoją strategię dotyczącą flagowców – a właściwie to dwie strategie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Podczas MWC 2021 w Szanghaju realme zdradziło swoją nową strategię dotyczącą flagowców. Opiera się ona na prezentacji dwóch flagowych urządzeń, które skupiają się na zupełnie różnych aspektach. Nowe podejście producenta nosi dumną nazwę Dual-Platform Dual-Flagship Strategy. Każdy z flagowców producenta będzie skupiał się na jednym z dwóch elementów: wydajności lub aparacie.

realme z dwoma różnymi flagowcami

realme z dwoma różnymi flagowcami

To oczywiście nie oznacza, że jeden z nich nie będzie wydajny, a drugi zostanie pozbawiony aparatu. Chodzi tu o maksymalizację wrażeń związanych z daną cechą. W przypadku jednego producent zrobi wszystko, aby osiągana moc była jak najwyższa. Natomiast drugi ma robić przede wszystkim piękne zdjęcia. Oczywiście, obydwa te aspekty są możliwe do realizacji jednocześnie. To jednak oznacza bardzo drogie smartfony. Strategia realme pozwoli na zaoferowanie znacznie tańszych urządzeń. Te będą skierowane dla tych, którzy są w stanie pójść na kompromis w mniej istotnej dla nich kwestii, a nie godzą się na nie jeśli chodzi o wydajność/aparat. 

Zobacz też: Facebook i rząd Australii odnaleźli wspólny język – serwis społecznościowy zdejmuje blokadę

Jak ma to działać w praktyce? Otóż jedna z serii będzie opierała się na Qualcommach z serii 800, natomiast druga na Dimenisyty 1000 od MediaTeka. Jak łatwo się domyślić, te ze Snapdragonem są dedykowane wydajności, natomiast za jakością zdjęć będzie stał MediaTek. Pierwszym smartfonem z wydajnej serii będzie realme GT. Dostanie on Snapdragona 888, najwydajniejsze moduły pamięci, oraz niezwykle rozbudowany system chłodzenia, który ma obniżyć temperaturę procesora aż o 15 stopni Celsjusza. Jeśli zaś chodzi o serię fotograficzną, to ma ona nosić nazwę realme Camera. Jedyne co wiadomo o specyfikacji pierwszego smartfona z niej to fakt, iż sercem urządzenia będzie Dimensity 1200. Co myślicie o takim podejściu firmy?

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy