Samsung Exynos 2200 data premiery

Exynos z Radeonem już za rogiem? Samsung ma przygotowywać się do premiery nowego układu

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

O współpracy Samsunga i AMD, która ma wprowadzić grafikę Radeon dla Exynosa wiadomo już od dłuższego czasu. Na temat daty premiery takiego układu krążą nie tyle plotki, ile spekulacje. Część osób uważała, że zadebiutuje on wraz z kolejną generacją flagowców Samsunga. Inni upierali się, że stanie się to jeszcze w tym roku. No cóż, gdyby ktoś zbierał w tej sprawie zakłady, a najnowsze plotki się potwierdziły, to osoby stawiające na 2021 rok byłyby bogate. A te, które postawiłyby konkretnie na czerwiec, byłyby bardzo bogate. 

Samsung Exynos z Radeonem już w czerwcu?

Jak twierdzi Ice Universe, południowokoreański gigant technologiczny najwyraźniej planuje zaprezentować niestandardowy procesor graficzny opracowany z AMD w czerwcu 2021 roku. Wtedy też mamy poznać jego pełną specyfikację i wszelkie szczegóły techniczne. Osobiście obstawiałbym tu końcówkę czerwca. To właśnie wtedy, a dokładniej 28. dnia miesiąca mają się odbyć targi MWC 2021 w Barcelonie. Nie wiadomo jeszcze, czy Samsung zechce zaprezentować swoje układy na tej imprezie, czy też na kilka dni przed nią na osobnym wydarzeniu. Oczywiście o ile nowe doniesienia okażą się prawdziwe. 

Zobacz też: Apple wraca do przeszłości – sprawdzone funkcje w MacBook Pro 2021

Wcześniej donoszono, że Samsung może zaprezentować swoje nowe chipsety Exynos z nowymi procesorami graficznymi AMD gdzieś w drugim lub trzecim kwartale tego roku. Końcówka czerwca znów pasuje idealnie jako przełom pomiędzy nimi. Pamiętajmy jednak, że nie jest to żadnym dowodem. Warto również pochylić się nad tym, co ma przynieść nowy Exynos. Według rzekomych testów, które wyciekły jakiś czas temu, w zasadzie będzie to Exynos 2100, ale z potężnym układem graficznym. To ma mu pozwolić nawet na pokonanie układu Apple A14. Nie wiadomo także jaki smartfon będzie pierwszym urządzeniem wyposażonym w ten procesor. Jednak raczej nie będziemy musieli czekać aż do przyszłorocznej premiery Galaxy S22.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy