Czy mieliście kiedyś niezręczną sytuację, która wymagała od was wysłania SMS-a w konkretnym momencie, ale o tym zapomnieliście? Na przykład ktoś miał mieć urodziny za kilka dni, albo wizytę u lekarza lub egzamin i wypadałoby złożyć życzenia, lub zapytać jak poszło, ale wyleciało Wam to z głowy? Ja niestety zbyt często i jest to strasznie krępujące. Na szczęście dzięki Wiadomościom Google to już nigdy się nie powtórzy. Dostały one bowiem możliwość planowania wysłania SMS-ów. 

Wiadomości Google planowanie SMS

Nowa funkcja nazywa się zaplanuj wysyłanie. Dzięki niej użytkownicy będą teraz mogli ustawić, kiedy chcą, aby wiadomość została wysłana do odbiorcy. Warto tu dodać, że pierwsze osoby mogły się nią cieszyć jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Jednak teraz trafia ona do coraz szerszego grona użytkowników. Sama funkcja jest niezwykle intuicyjna. Po wpisaniu wiadomości należy przytrzymać przycisk wysyłania. Wtedy pojawi się okno dialogowe, które pokazuje kilka wstępnie ustawionych czasów i dat, które można wybrać, aby zaplanować wysłanie wiadomości. Na szczęście istnieje również opcja, aby wybrać własną datę i godzinę. 

Zobacz też: Xiaomi prezentuje powerbank 10 000 mAh stworzony z myślą o iPhone

Użytkownicy będą mogli zaktualizować lub usunąć wiadomość przed wybraną datą i godziną. Możesz również wybrać, aby wiadomość została wysłana natychmiast. Należy pamiętać, że wiadomość zostanie wysłana tylko wtedy, gdy telefon jest włączony. Sama aktualizacja odbywa się natomiast po stronie serwera. Dlatego też nawet jeśli ktoś ma najnowszą wersję programu, wcale nie musi mieć dostępu do tej funkcji. U mnie niestety planowanie wiadomości wciąż nie działa. Miejmy jednak nadzieję, że funkcja ta trafi do wszystkich w ciągu kilku najbliższych dni. Biorąc pod uwagę, że Google pochwaliło się tą funkcją zaledwie wczoraj, to i tak bardzo szybko. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.