Po tym jak HP porzucił webOS jako platformę dla smartfonów i tabletów Palm wszyscy myśleli, że to koniec systemu, który zdefiniował smartfony, nim te stały się popularne. Jednak przejęcie systemu przez LG w 2013 roku dało mu zupełnie nowe, inne życie. System ten napędza smartTV Koreańczyków, a, jako że mówimy o jednym z najpopularniejszych producentach telewizorów na świecie, to webOS znajduje się w wielu domach. A niedługo będzie w jeszcze większej ilości. LG postanowiło bowiem udzielać licencji na webOS ze swoim ekosystemem także innym producentom telewizorów.

webOS nie tylko dla LG

webOS nie tylko dla LG

Prezes LG Home Entertainment Park Hyoung-sei wydał w tej sprawie następujące oswiadczenie:

Przyjmując innych producentów do ekosystemu webOS TV, wkraczamy na nową ścieżkę, która pozwala wielu nowym właścicielom telewizorów doświadczyć tego samego wspaniałego UX i funkcji, które są dostępne w telewizorach LG.

Warto podkreślić, że inni producenci korzystają już z paneli wyprodukowanych przez LG Display. Dlatego też ruch ten nie tylko nie zaszkodzi firmie, ale wręcz może podnieść jej zyski ze sprzedaży samych paneli. Dodatkowo znacznie zwiększa to atrakcyjność webOS w oczach programistów. Tym samym Android TV dostał potężnego konkurenta, który będzie walczył nie tylko o rynek telewizorów, ale i o uwagę ich producentów. 

Zobacz też: Kodi 19 ze zmianami godnymi nawet najbardziej wybrednych kinomaniaków 2021 roku

Warto tu dodać, że LG nie zamierza wykorzystywać tu swojej przewagi. Wszyscy mają mieć dostęp do najnowszej wersji systemu w tym samym czasie. Dotyczy to także nadchodzącego webOS 6.0. Ten wedle zapewnień szefa firmy ma być najbardziej znaczącą aktualizacją od czasu, gdy po raz pierwszy LG wprowadziło webOS w 2014 roku. Szykują się więc wielkie zmiany na lepsze.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.