Samsung rozpoczął proces aktualizacji dla One UI 3.1 dla swoich smartfonów, w tym serii Galaxy S20. Okazuje się, że niesie ona ze sobą znacznie więcej nowości, niż można by podejrzewać. W niektórych regionach zeszłoroczny flagowiec zaczyna oferować bowiem wsparcie dla… eSIM. Pierwsze doniesienia na ten temat pochodzą z Indii, jednak nie jest wykluczone, że funkcja pojawi się także na innych rynkach. 

Samsung Galaxy S20+ z eSIM

Samsung Galaxy S20+ z eSIM

Chodzi tu dokładnie o wersję firmware G98xFXXU6DUB5, która waży 1246,69 MB. Jak na razie potwierdzono, że aktywuje ona eSIM dla modelu Galaxy S20+ SM-G985F, na co wskazuje powyższy zrzut ekranu. Fakt, że Samsung po ponad roku od premiery swojego flagowca wprowadza do niego tak istotną funkcję, budzi wiele pytań. Warto podkreślić, że eSIM wbrew pozorom wymaga fizycznego modułu karty SIM. Ten jest jednak w pełni programowalny i zintegrowany z urządzeniem. Pamiętajmy przy tym, że mimo iż sama karta SIM nawet w najmniejszej wersji jest całkiem spora, to ukryty w niej chip odpowiedzialny za identyfikację numeru jest bardzo małym układem. Ten jednak musiał zostać umieszczony fizycznie w smartfonie już na etapie projektu.

Zobacz też: Samsung pozwoli nam na zarządzanie chłodzeniem w naszych smartfonach

Warto również dodać, że Indie podobnie jak Europa, są regionem, który dostał Exynosa. Jest więc całkiem prawdopodobne, że wariant Galaxy S20+, który nam przypadł również dysponuje uśpionym modułem eSIM. Możliwe, że ten również zostanie aktywowany przez Samsunga. Ewentualnie zrobią to moderzy bazując na kodzie zawartym w indyjskiej aktualizacji. Nie wyklucza to także obecności modułu w wersji ze Snapdragonem lub… tego, że został on wykorzystany tylko w smartfonach dedykowanych Indiom. Wszystko jednak powinno się wkrótce wyjaśnić. Ciekawe, czy poznamy również odpowiedź na to, czemu Samsung tak długo zwlekał z uruchomieniem tej opcji?

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.