Sony udostępniło wersję beta Androida 4.0 dla Xperii

1 minuta czytania
Komentarze
Sony-Xperia-Android-4-Timescape

Koncern Sony, przy okazji premiery Androida 4.0 ICS zapowiedział, że użytkownicy smartfonów z linii Xperia, które zadebiutowały w 2011 roku, mogą liczyć na aktualizację systemu. Sony przygotowało nową wersję beta ROM-u dla Xperii, prezentując jednocześnie jego działanie.

Pierwsze publiczne wydanie ROM-u dla Xperii miało miejsce w grudniu, jednak było to jednak zaledwie wydanie „alpha”, którego możliwości były bardzo poważnie ograniczone. Tym razem Sony zaprezentowało wersję beta swojego systemu, w której m.in. przywrócono łączność (obsługa GSM i radia FM), jednak nadal nie działa WiFi i Bluetooth.

https://www.youtube.com/watch?v=qJbDl8aikUk

Dzięki powyższemu nagraniu mamy okazję zweryfikować nie tylko to, jak aktualnie wygląda interfejs, ale również, jak działa sam system, włączając w to najbardziej charakterystyczne funkcje znane z Androida 4.0 ICS. ROM aktualnie nie zawiera aplikacji Google, które najprawdopodobniej zostaną dodane dopiero w jednej z kolejnych wersji.

Osoby, które są zainteresowane instalacją tego testowego wydania Androida 4.0 muszą posiadać jeden z modeli – Xperia Arc S, Xperia Ray lub Xperia Neo V. Wszystkie pliki niezbędne do instalacji wraz z instrukcją można znaleźć na stronie Sony Developer World.

źródło: Sony Mobile World

Motyw