Android M lepiej wykorzysta pamięć RAM i będzie bardziej energooszczędny

Newsy

Android-Statues

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wśród głównych punktów zeszłorocznego Google I/O mogliśmy odnaleźć tzw. Project Volta. Inżynierowie Google twierdzili, że Lollipop ma doskonale radzić sobie ze zużyciem energii.  Taka przynajmniej była teoria. Praktyka szybko ją jednak zweryfikowała. Android 5.0 pochłania bardzo dużo energii, nawet przy sporadycznym korzystaniu z urządzenia. Według doniesień portalu Android Police, Google chce to zmienić.

 

Za głównego „winowajcę” nadmiernego zużycia energii uznaje się serwisy Google Play. Inżynierowie mają przebudować aplikację, aby ta nie korzystała aż tak często z Internetu oraz usług lokalizacyjnych. Urządzenia mają również pobierać mniej energii gdy ekran jest wyłączony. Obecnie, w trybie czuwania smartfony tracą nawet kilka procent baterii w czasie jednej godziny pracy.

 

Google planuje również wziąć zarządzanie pamięcią RAM pod lupę. Użytkownicy Lollipopa borykali się, lub ciągle borykają z wyciekami pamięci. Aplikacje, które winny konsumować kilkadziesiąt megabajtów pamięci potrafiły użyć nawet ponad gigabajt RAM-u. Google ma dołożyć starań, aby to zmienić.

 

Jesteśmy bardzo ciekawi, czy źródło Android Police jest rzetelne. Przekonamy się o tym zapewne wktótce gdyż wielce prawdopodobne jest, że Google wyda obrazy z wersją beta systemu na nowe urządzenia z serii Nexus.

 

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x