ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony Xperia T3 otrzyma aktualizację do Lollipopa

Autor: Tomasz Kondrat Kategoria: Newsy
xperia-t3-air-carefully-crafted-550402b445afcdf343b4233b902651bb-940 (1)

Dość popularny w naszym kraju smartfon Sony Xperia T3 otrzyma aktualizację do Androida 5.0. Dowiedzieliśmy się o tym z wpisu na portalu społecznościowym Twitter. Informacja ta daje spore nadzieje posiadaczom innych telefonów, niż tych z serii Z. Część słuchawek z 2014 roku również powinna otrzymać wsparcie systemu Android Lollipop.
 

sony-xperia-t3

Informacja o planowanyej aktualizacji została podana przez przedstawiciela japońskiego producenta we Francji. Z krótkiego wpisu dowiadujemy się, że aktualizacja do Lollipopa powinna trafić na Xperię T3 w ciągu kilku najbliższych tygodni. Nie jest wiadome, czy będzie to Android 5.0 czy 5.1.

Przypomnijmy, że do tej pory aktualizację do Lollipopa otrzymały flagowe modele firmy tj. Xperia Z, Xperia ZR, ZL oraz inne modele z serii Z. Xperia T3 może nie być jedynym modelem ze średniego pułapu cenowego, który otrzyma aktualizację do nowszej wersji Androida. Jest to zdecydowanie dobra informacja dla posiadaczy takich słuchawek jak Xperia C3 lub E3, które również mogą otrzymać aktualizację.

Android 5.x wnosi bardzo wiele nowości w tym Material Design oraz zmiana środowiska uruchomieniowego z Dalvik na ART. Gdy tylko aktualizacja zostanie upubliczniona, damy Wam o tym znać.

Źródło: Mobipicker

Sprawdź najnowsze wpisy