Sony zapowiedziało właśnie PlayStation VR 2, a raczej kolejną generację swojego headsetu do wirtualnej rzeczywistości. Firma nie potwierdziła jeszcze nazwy urządzenia, ale dla ułatwienia będziemy teraz posługiwali się tą. Wiele szczegółów na temat samego sprzętu jeszcze nie podano, ale wiadomo już, że najwcześniej pojawi się on na rynku w 2022 roku.

PlayStation VR 2 zapowiedziane

PlayStation VR 2

Wirtualna rzeczywistość nie stała się tak popularna, jak wielu by sobie tego życzyło. Nie zmienia to jednak tego, że ten rodzaj rozrywki oraz pracy to wyjątkowo ciekawa rzecz. Spodziewaliśmy, że wraz z prezentacją PlayStation 5, Sony zdecyduje się od razu zaprezentować nowy zestaw do VR, ale tak się nie stało. Jednak po kilku miesiącach od premiery samego PlayStation 5, dostaliśmy w końcu jakieś szczegóły. PlayStation VR 2 powstaje i jest dalej rozwijane przez Sony, a to oznacza, że na produkt przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Na pewno nie zobaczymy zestawu w tym roku. Najprawdopodobniej premiera nastąpi w 2022.

Japończycy pracują nad tym, by kolejna generacja PlayStation VR oferowała znacznie lepsze doświadczenia, niż obecna. Mowa więc tutaj o lepszej rozdzielczości obrazu, większym polu widzenia czy lepszym śledzeniu ruchu. Do tego ma dojść nowy, przeprojektowany kontroler, który będzie lepiej odczytywał ruchy graczy. Możemy spodziewać się tutaj rozwiązań znanych z pada DualSense, ale dalej nie powiedziano, czego konkretnie.

Zobacz też: Play At Home powraca – Sony będzie rozdawać darmowe gry dla posiadaczy PlayStation.

PlayStation VR 2 może być naprawdę ciekawym dodatkiem do konsoli PlayStation 5. Pierwsza generacja PlayStation VR ma już kilka lat na karku, więc to najwyższa pora, by wprowadzić kolejną. Teraz można tylko czekać na kolejne szczegóły i przede wszystkim datę premiery oraz cenę samego urządzenia.

Źródło: Sony

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.