Sharp-Aquos-104sh

Sharp, pomimo dość rozpoznawalnej marki, nie może pochwalić się silną pozycją na rynku smartfonów z Androidem. Mimo to japoński producent nie poddaje się i już od jutra w sprzedaży dostępny będzie najnowszy high-endowy model – Aquos 104SH.

Na temat Sharpa Aquos 104SH mówi się od wielu miesięcy. Okazuje się, że urządzenie to trafi do sprzedaży już 24 lutego – niestety początkowo będzie dostępne tylko w Japonii. Nie zmienia to postaci rzeczy, że specyfikacja Aquosa prezentuje się naprawdę interesująco i z pewnością znajdą się osoby, które będą zainteresowane zakupem.

Aquos 104SH został wyposażony w ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Procesor to dwurdzeniowa jednostka TI OMAP 4460, taktowana z częstotliwością 1,5 GHz. Poza tym, producent zadbał o zastosowanie 1 GB RAM-u i 16 GB pamięci wewnętrznej. Aparat w tylnej części obudowy ma mieć matrycę 12,1 Mpx.

Sharp dołożył również starań w kwestii oprogramowania – Aquos już fabrycznie będzie działał pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Urządzenie ma być dostępne w dwóch różnych kolorach, określanych przez producenta jako „głębia oceanu” i „wschodzące słońce”. Nie jest jasne to, czy Aquos 104SH będzie dostępny również na pozostałych rynkach – w tym w Europie.

źródło: Androinica / SoftBankMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula