ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Wygląd Google Pixel 5a

Wygląd Google Pixel 5a bez tajemnic. Zobacz, jak prezentuje się nadchodzący smartfon

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google to bardzo popularna firma, która słynie przede wszystkim z wyszukiwarki. Smartfony raczej nie są pierwszym, co przychodzi nam do głowy, gdy o niej mówimy, ale nie da się ukryć, że producent również ma je w swoim portfolio. Tak się składa, że dziś poznaliśmy wygląd modelu Google Pixel 5a, którego premiera najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym kwartale. Sprzęt zdecydowanie może się podobać.

Wygląd Google Pixel 5a – jak prezentuje się nadchodzący smartfon giganta z Mountain View?

Siedem miesięcy temu odbyła się premiera średniopółkowego Pixela 4a. Smartfon został przyjęty bardzo ciepło, więc nic dziwnego, że jego następca jest już w przygotowaniu. Wygląd Pixela 5a ujawnił dziś Steve Hemmerstoffer, znany szerzej jako OnLeaks. Nie da się ukryć, że urządzenie prezentuje się bardzo podobnie do wspomnianego wcześniej Pixela 4a, a tym bardziej do Pixela 4a 5G. Największą zmianą w stosunku do poprzednika bez 5G wydają się być dwa aparaty na pleckach zamiast jednego. Jest szansa, że „oczka” zostaną zapożyczone z flagowego Pixela 5.

Zobacz także: Przestrzeń twórców YouTube – Google wycofuje się z tego pomysłu już na stałe

Pixel 5a ma mieć ekran OLED o przekątnej 6,2 cala, czyli dokładnie taki sam, jak Pixel 4a 5G. Niemniej jednak wymiary nadchodzącego smartfona będą odrobinę większe od Pixela 4a 5G (156,2 x 73,2 x 8,8 mm kontra 153,9 x 74 x 8,2 mm). Dobra wiadomość jest taka, że Pixel 5a nie zostanie pozbawiony wyjścia słuchawkowego typu jack 3,5 mm, bo wyraźnie widać je na renderach. Szkoda jedynie, że czytnik linii papilarnych pozostanie na pleckach, ale cóż – nie można mieć wszystkiego. Cena Pixela 5a nie jest jeszcze znana, choć raczej na pewno nie przekroczy bariery 400 dolarów.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy