Pobrane dla Ciebie to nowa funkcja, która dostępna jest dla posiadaczy aplikacji Netflix na urządzenia z Androidem. Posiadacze sprzętów z iOS będą musieli poczekać na nią odrobinę dłużej, ale ta opcja ma się pojawić i u nich. Co nowego ma do zaoferowania aplikacja i dlaczego warto się zastanowić nad tym, czy faktycznie warto włączyć u siebie Pobrane dla Ciebie.

Pobrane dla Ciebie – nowa funkcja Netflix

Pobrane dla Ciebie Netflix

Funkcja, którą zaprezentował właśnie Netflix, jest naturalnym rozwinięciem tego, co już znamy z aplikacji. Chodzi o możliwość pobierania treści na urządzenie mobilne, wtedy, kiedy jesteśmy w zasięgu Wi-Fi. Dzięki tej opcji, możemy spokojnie kontynuować oglądanie kolejnego odcinku ulubionego serialu lub włączamy następny film. Funkcja jest wyjątkowo przydatna, jeżeli planujemy jakiś wyjazd i nie chcemy korzystać z danych komórkowych. Teraz Netflix wprowadza w urządzeniach z Androidem funkcję Pobrane dla Ciebie.

Na czym ma to polegać? Otóż aplikacja ma wtedy automatycznie pobierać polecane filmy i seriale na podstawie naszych zainteresowań. Użytkownik może przeznaczyć na to 1, 3 lub aż 5 GB. Treści pobierają się tylko w chwili, kiedy mamy aktywną funkcję oraz kiedy jesteśmy w zasięgu sieci Wi-Fi. Nie ma więc obaw, że stracimy sporo danych, bo Netflix postanowił nam coś polecić. Funkcja ma być dostępna już na urządzeniach z Androidem i można ją włączyć w następujący sposób.

  1. Przejdź do karty Pobrane pliki na swoim urządzeniu przenośnym i włącz funkcję Pobrane dla Ciebie.
  2. Wybierz ilość danych, która ma być pobierana na Twoje urządzenie (1 GB, 3 GB lub 5 GB), a następnie dotknij opcji Włącz. Im więcej przestrzeni wybierzesz, tym więcej tytułów polecanych dla Ciebie pobierze aplikacja Netflix.

Zobacz też: Sprzedaż smartfonów spada, ale nie wszyscy są poszkodowani.

Taka funkcja z pewnością pozwoli na odkrycie nowych tytułów, które mogłyby się nam spodobać. Jednocześnie sprawi, że podczas podróży czy w miejscu z kiepskim dostępem do sieci, będzie można spróbować czegoś nowego. Spróbujecie?

Źródło: Netflix

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.