ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
technologia a rynek muzyczny

Spotify rozpoczyna ekspansję na nowe rynki i wprowadzi jakość dźwięku HiFi

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Podczas globalnej konferencji Spotify założyciel i dyrektor generalny firmy zdradził kierunki rozwoju platformy – jedną z nowości będzie jakość HiFi. Popularna aplikacja do streamingu muzyki będzie również dostępna na wielu nowych rynkach.

Jakość HiFi i inne nowości zapowiedziane przez Spotify

Spotify jakość HiFi

Spotify chce pojawić się na 85 nowych rynkach w Azji, Afryce, Europie i Ameryce Łacińskiej. Przykładowe kraje, do których dotrze znany serwis streamingowy, to Pakistan, Nigeria, Bangladesz i Wybrzeże Kości Słoniowej. W związku z ekspansją Spotify wdroży 36 nowych wersji językowych swojej aplikacji.

Spotify zwraca uwagę na to, że nowe rynki to ponad miliard ludzi, którzy są potencjalnymi użytkownikami platformy. Do tej pory nie mieli oni okazji z niej korzystać.

Na nowych rynkach Spotify będzie początkowo dostępne na urządzeniach mobilnych jak i w odtwarzaczu na komputery. W kolejnych miesiącach firma będzie starała się rozszerzyć dostępność swojego serwisu tak, by pojawił się on np. na telewizorach i w samochodach.

Czytaj także: Poniedziałkowa aktualizacja oferty Amazon Prime Video. Dodano 9 nowości, usunięto 21 tytułów

Jeszcze w tym roku na Spotify pojawi się jakość HiFi. Użytkownicy z abonamentem premium na wybranych rynkach będą mogli słuchać swoich ulubionych utworów w bezstratnej jakości. Niestety, Spotify póki co nie doprecyzowuje, w jakich dokładnie regionach taka opcja będzie dostępna. Gdy tylko będzie wiadomo coś więcej na ten temat, na pewno o tym poinformujemy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy