Raspberry Pi jest wręcz motorem napędowym dla kreatywności wielu osób. Sam najbardziej lubię projekty z cyklu: w jak bardzo funkcjonalnej obudowie można by zamknąć malinkę? Jeszcze wczoraj pisałem o świetnym projekcie z segmentu UMPC. Jednak to, co zobaczyłem dzisiaj, przebija nawet tamten projekt. Jest to bowiem połączenie retro futuryzmu z nowoczesnymi rozwiązaniami i to w sposób całkowicie wręcz spójny. Mini-Din i HDMI obok siebie w jednym urządzeniu? Ready! Model 100 wie, jak grać na nostalgii i być użytecznym!

Ready! Model 100

Ready! Model 100

Tak właściwie Ready! Model 100 to w zasadzie obudowa dla Raspberry Pi. Zawiera ona mechaniczną klawiaturę, głośniki stereo, ekran dotykowy i wystarczająco dużo portów I/O, aby podłączyć prawie wszystko, niezależnie od tego, w jakiej epoce żyjemy. Aaa… i można go nosić na ramieniu za pomocą paska. Zupełnie jak stare radio tranzystorowe z okresu, kiedy wciąż dominowały lampy. Ready! Model 100 dostępny jest w trzech wariantach. Wbrew temu, do czego przyzwyczaiły nas smartfony, tym tańszym jest model Pro. Ten został wyceniony na 237 dolarów, który jest dostarczany bez malinki i przełączników klawiatury, dzięki czemu można go skonfigurować według własnego uznania. 

Zobacz też: Premiera Huawei Mate X2 – tak się składa nowy smartfon od Huawei

Tymczasem model Neo za 395 dolarów zawiera wszystko, czego potrzeba, aby zacząć używać urządzenia po wyjęciu z pudełka. Jeśli jednak Raspberry Pi to za mało, to pozostaje jeszcze model Deluxe. Ten zamiast malinki zawiera płytę główną z procesorem AMD Ryzen Embedded V2000, 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. To naprawdę potężny zestaw.

Chciałem czegoś, co mógłbym łatwo naprawić lub zmodernizować, a inspiracją były dla mnie zabytkowe maszyny z lat 80. Uruchomiłem ten Kickstarter, aby znaleźć innych podobnie myślących ludzi, którzy albo chcą mieć maszynę, którą będą mogli modernizować przez lata, albo po prostu spodobał im się mój projekt.

— Stwierdził twórca projektu.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.