ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung sprzedał już ponad 20 mln sztuk Galaxy S II

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy
samsung-galaxy-s-II

Oferta smartfonów Samsunga z systemem Android stale się rozrasta, dzięki czemu udziały w rynku tego producenta są coraz większe. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak flagowy model – Galaxy S II. Ile sztuk tego urządzenia sprzedano już na całym świecie?

Samsung Galaxy S II zadebiutował w Korei Południowej w kwietniu ubiegłego roku. Okazuje się, że od tego momentu na całym świecie sprzedano już ponad 20 milionów sztuk tego flagowego smartfona, co bez wątpienia jest najlepszym potwierdzeniem tego, jak dobre urządzenie udało się stworzyć Samsungowi.

Pomimo tego, że od kilku miesięcy pojawia się coraz więcej informacji na temat następcy Galaxy S II, zainteresowanie tym modelem nie maleje. Od kwietnia do października 2011 roku sprzedano 10 milionów sztuk tego urządzenia – liczba ta uległa więc podwojeniu do obecnego poziomu, w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Całkowita liczba smartfonów wprowadzonych do sprzedaży przez Samsunga w czwartym kwartale 2011 roku wyniosła 36.5 miliona sztuk. Dość wyraźnie widać, że bardzo silna pozycja Samsunga na rynku smartfonów nie jest wyłącznie zasługą high-endowego modelu Galaxy S II.

źródło: Reuters / The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy