ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Powerbank Xiaomi dla iPhone

Xiaomi prezentuje powerbank 10 000 mAh stworzony z myślą o iPhone

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Wraz z premierą linii iPhone 12 Apple nareszcie wprowadziło obsługę szybkiego ładowania. To oferuje podobne parametry, jak Quick Charge 3.0 znane w Androidowym świecie od wielu lat. Tym samym mowa tu o maksymalnej mocy ładowania do 20 W. Owszem, wrażenia to już na nikim nie robi. Za to pozwala na uzupełnienie energii w smartfonie w dość rozsądnym czasie, a właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Oczywiście jest to zupełnie nowy standard, więc poszczególne akcesoria muszą być z nim zgodne, aby szybko naładować iPhone. Dlatego też wielu producentów akcesoriów wprowadziło produkty do szybkiego ładowania dla tych nowych urządzeń, a teraz Xiaomi dołączyło do listy ze swoim powerbankiem.

Powerbank Xiaomi dla iPhone

Powerbank Xiaomi dla iPhone

Xiaomi wprowadziło power bank IDMIX P10 Pro. Jest to bank energii dedykowany najnowszym iPhone. Mimo to, jego cena jest mało… Applowa. Sprzęt został bowiem wyceniony na 199 juanów, czyli około 115 PLN. Owszem, w tej cenie można dostać już znacznie pojemniejsze jednostki, wciąż jednak nie jest to jakoś szczególnie dużo, jak na sprzęt z obsługą dość nietypowych standardów szybkiego ładowania i złącze Lightning. To ostatnie jest istotne, aby móc ładować iPhone i powerbank tym samym kablem. Samo urządzenie Obsługuje Apple PD 20W. Dzięki niemu iPhone 12 ma zostać naładowany do 50 procent w ciągu zaledwie 30 minut. Oprócz tego oferuje również wsparcie dla szybkiego ładowania Huawei SCP 22,5W.

Zobacz też: Szybkie ładowanie dla każdego i rozwój 5G – zapowiedzi Oppo na MWC

Na szczęście poza portem Lightning Xiaomi zaoferowało także złącze USB typu-C. Obydwa są zarówno portami wejścia, jak i wyjścia. Dodatkowo za informacje o stanie naładowania odpowiada wyświetlacz OLED, który prezentuje dokładny stan baterii wyrażany w procentach. Jest to o wiele dokładniejsze rozwiązanie, niż diody sygnalizujące. Według deklaracji Xiaomi iPhone 12 może być ładowany za jego pomocą 3,1 raza. To naprawdę przyzwoity wynik, jeśli zwrócimy uwagę na pojemność baterii w smartfonie Apple,

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy