Kodi to popularny, otwarty odtwarzacz multimedialny, który umożliwia dostęp do wszystkich mediów cyfrowych, w tym filmów, muzyki i programów telewizyjnych. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, a dodatkowo działa na niemal wszystkim. Od PC, poprzez smartfony i smartTV, po Raspberry Pi. Jego system wtyczek sprawia, że jest niezwykle modułowy i istnieje wiele różnych dodatków do wypróbowania. W ten sposób każdy może złożyć Kodi pod siebie, bez zbędnych opcji i programów. Tym samym moje Kodi może znacznie różnić się od Waszego. Są jednak kwestie, które dotyczą wszystkich użytkowników. 

Kodi 19

Kodi 19

 Ostatnia duża aktualizacja Kodi pojawiła się w styczniu 2019 roku. Nie oznacza to jednak, że program nie był rozwijany. Jego twórcy od dawna pracowali nad kolejną dużą aktualizacją programu. Jest nią Kodi 19, zwane także jako Matrix. Wersja ta nareszcie doczekała się w pełni stabilnego wydania. Jest to duża aktualizacja, przynosząca znaczące ulepszenia w odtwarzaniu audio i wideo, ulepszoną obsługę napisów, wsparcie dla tvOS firmy Apple oraz poprawki bezpieczeństwa.

Zobacz też: Złote karty SIM i SMS-y charytatywne – Play podsumowuje działania na rzecz WOŚP

Kodi 19 wspiera teraz dekodowanie oprogramowania AV1 oraz odtwarzanie treści HLG HDR i statycznego HDR10 na Windows 10. Klient Androida również otrzymał wsparcie dla odtwarzania statycznego HDR10 i dynamicznego Dolby Vision. Warto dodać, że samo wsparcie ze strony Kodi to jedno. Wciąż jednak musi istnieć ich obsługa na poziomie sprzętowym. Doszły także liczne poprawki interfejsu w każdej z obsługiwanych kategorii. Napisy również doczekały się kilku ulepszeń. Można teraz wybrać ciemnoszary kolor i ustawić nieprzezroczystość napisów, co w obu przypadkach pomaga zapewnić komfort oglądania podczas oglądania treści HDR. Kodi 19 jest dostępne na niemal każdym obsługiwanym sprzęcie. Zespół jednak podkreśla, że wersja na Xboxa zostanie nieco opóźniona.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.