Jaki smartfon z dużym ekranem wybrać i dlaczego nie jest to iPhone?

Dawid Przewoźnik Dawid Przewoźnik Newsy
2014-12-29-18.42.17-1940x1266

 
Decydując się na zakup smartfona patrzymy przede wszystkim na jego wygląd, a także rozmiar. W tym przypadku ma on znaczenie i decyduje o wygodzie użytkowania. Co ważne, nie zawsze wielkość ekranu idzie w parze z gabarytami całego urządzenia. Smartfony o podobnych wymiarach mają często wyświetlacze znacznie różniące się od siebie.

 
Poniższa infografika przedstawia 30 najpopularniejszych obecnie smartfonów od różnych producentów. Każde z urządzeń zostało dokładnie zmierzone, aby określić jego faktyczny stosunek wielkości ekranu do wymiarów całej bryły telefonu.

 
W zestawieniu najlepiej wypadły modele od firmy Sharp, które znane są z braku ramek po bokach i u góry ekranu. Wyświetlacze zajmują prawie 80% powierzchni urządzenia, co jest doskonałym wynikiem. Na kolejnych miejscach znajdziemy Oppo, Huaweia i Xiaomi, a następnie Samsunga Galaxy Note 4, którego pozycja jest zaskakująco dobra. Na końcu stawki znalazły się oczywiście iPhone’y charakteryzujące się wielkimi ramkami i niewspółmiernie dużymi rozmiarami. iPhone 6 Plus o porównywalnym do LG G4 ekranie jest zauważalnie większy i mniej wygodny. Jakie są Wasze opinie na temat poniższej infografiki?

screen-to-body-ratio-infographic

Źródło: Mobilesiden

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy