ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy Labs - sterowanie chłodzeniem

Samsung pozwoli nam na zarządzanie chłodzeniem w naszych smartfonach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Labs to dość rozbudowane narzędzie oferujące szereg funkcji związanych z optymalizacją smartfonów koreańskiego giganta. Właśnie otrzymał on dość dużą aktualizację, która podbija jego numerację do wersji 2.0.00.9. Jednak to nie cyferki w nazwie są tu istotne. Otóż istniejące moduły programu dostały nowe funkcje. Przy okazji doszły także dwa nowe składniki o nazwie Memory Guardian i Thermal Guardian. Uwagę przykuwa głównie ten ostatni. Masz wrażenie, że Twój Samsung się przegrzewa? Dzięki niemu sam możesz to zmienić.

Samsung Galaxy Labs – sterowanie chłodzeniem i inne funkcje

Samsung Galaxy Labs - sterowanie chłodzeniem

Galaxy Labs został wydany w 2019 roku. Jest on zbiorem aplikacji optymalizujących wydajność urządzeń z logo Samsunga. W swojej pierwszej wersji otrzymał on cztery funkcje: Battery Guardian, Battery Tracker, File Guardian i App Booster. Teraz liczba ta poszerzyła się do sześciu o dwie nowe, wymienione we wstępie. Zacznijmy najpierw od Memory Guardian. Moduł ten został zaprojektowany, aby usprawnić zarządzanie pamięcią i dostarczyć dodatkowych informacji na temat jej wykorzystania w czasie. Aplikacja może być używana do indywidualnego usuwania aplikacji z pamięci, a także dostarcza tygodniowy wykres historii użycia dla pamięci dostępnej, buforowanej, uruchomionej i systemowej. Przydatne, zwłaszcza, jeśli mamy mało RAM. 

Zobacz też: Wygląd Redmi Note 10 Pro bez tajemnic – jak prezentuje się smartfon?

Samsung Galaxy Labs - sterowanie chłodzeniem

Thermal Guardian jest drugim nowym dodatkiem i to właśnie on wygląda najciekawiej. Aplikacja posiada 24-godzinny wykres do monitorowania temperatury procesora, wraz z punktami wysokiej temperatury. Te można dotknąć, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwych przyczyn. Prawdopodobnie najlepszą cechą Thermal Guardian jest suwak do regulacji progu termicznego procesora, który pozwala określić niższy lub wyższy stopień temperatury, przy którym procesor zaczyna zbijać zegary. Użytkownicy mogą zmniejszyć wartość o jeden lub dwa stopnie, aby procesor zwalniał wcześniej. Możliwe jest także zwiększenie tego progu o rzeczone dwa stopnie, tak aby zagwarantować sobie dłuży okres maksymalnej wydajności i ciepłe ręce w długie zimowe wieczory. Warto pamiętać, że to może nie wpływać najlepiej na żywotność urządzenia.

Źródło: Sammobile

Sprawdź najnowsze wpisy