LG dość intensywnie patentowało nowe rozwiązania dotyczące rozwijanych smartfonów, a także wielokrotnie sugerowało, że właśnie tak powinno się wykorzystywać elastyczne ekrany. Od zaprezentowania Oppo X 2021, który robi to, o czym Koreańczycy opowiadali, ich entuzjazm lekko przygasł. Pojawiła się nawet plotka, że LG zamierza porzucić projekt rozwijanego smartfona. Jednak pamiętajmy, że już kiedyś po sieci krążyła podobna sugerująca, że LG kończy ze smartfonami. Tym razem koreański producent postanowił od razu zabrać stanowczy głos w tej sprawie: producent sam nie wie. 

LG Rollable wycofany?

LG Rollable wycofany?

No dobrze, to brzmi tak, jakby w LG panował straszny bałagan. Tak naprawdę jednak ta niewiedza wynika z faktu, iż decyzja o przyszłości projektu jeszcze nie zapadła. Przyjrzyjmy się jednak sprawie dokładniej. Otóż najnowsze plotki sugerowały, że LG poinformowało dostawców części o zamknięciu projektu. Miało nawet przygotowywać się na wypłacenie rekompensat za inwestycje, których mieli się podjąć. Biorąc pod uwagę plotki na temat wyjścia z branży smartfonów trudno traktować takie głosy poważne. Zwłaszcza że nie pochodziły one z oficjalnych  źródeł. Jednak samo stanowisko LG w tej sprawie daje już sporo do myślenia.

Zobacz też: Nubię Red Magic 6 Pro naładujemy od 0 do 50% w zaledwie 5 minut

W rozmowie z The Verge rzecznik LG podkreśla, że żadna taka decyzja nie została jeszcze podjęta. To oznacza, że producent przynajmniej się zastanawia, czy nie porzucić projektu. Oczywiście w takiej sytuacji producent nie zrywałby łańcuchów dostaw. Jednak plotki dziwnie tu zazębiają się z rzeczywistością w przypadku, gdyby LG podjęło już decyzję. Nie można zaprzeczyć, że ta już zapadła, a gigant po prostu udaje, że wciąż się zastanawia nad nią. A tak naprawdę jedynie szuka sposobu na to, aby przekazać tę informację w sposób zależny od siebie, a nie wycieku. To oczywiście jedynie snucie spekulacji. Wciąż jest możliwe, że autorzy plotek mieli szczęście i ich kłamstwo zahaczyło o prawdę. 

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.