ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oppo - ładowanie bezprzewodowe dużego zasięgu

Oppo rozwiązuje największą wadę ładowarek bezprzewodowych

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Bezprzewodowe ładowanie teoretycznie daje większą swobodę, niż to po kablu. Nie musimy nigdzie podpinać naszego smartfona. Wystarczy go jedynie położyć na ładowarce, a sam proces rozpoczyna się sam z siebie. Przy okazji kończy się, jak tylko podniesiemy nasz smartfon. Problem zaczyna się, kiedy podczas ładowania chcielibyśmy korzystać z naszego urządzenia. Wtedy możemy co najwyżej obsługiwać je bez podnoszenia, co nie jest zbyt wygodne. Znacznie lepiej sprawdza się tu kabel, który co prawda z niego zwisa, ale jednocześnie zapewnia znacznie większą swobodę ruchów. Na szczęście Oppo znalazło rozwiązanie tego problemu.

Oppo – ładowanie bezprzewodowe dużego zasięgu

Chodzi tu o wyciek prezentacji nowej technologii Oppo, który trafił na YouTube. Jak rasowe przecieki mają w zwyczaju, film jest w naprawdę niskiej jakości, zarezerwowanej właśnie dla przecieków technologicznych, UFO i Yeti. Niestety, nie zawiera on żadnego komentarza. Widzimy na nim jednak Oppo X 2021, który jest ładowany bezprzewodowo nawet po podniesieniu smartfona i ustawieniu go pod pewnym kątem względem ładowarki. Dzięki temu opierając ręce na biurku, można ładować smartfona bezprzewodowo, trzymając go w tym samym momencie w rękach. Film nie wygląda jak fotomontaż. Najprawdopodobniej Oppo rzeczywiście zaprezentuje wkrótce wyżej wspomniane nagranie z dokładnym opisem technologii. 

Zobacz też: Huawei znacznie zmniejsza zamówienia podzespołów – sankcje odcisnęły duże piętno

No dobrze, teoretycznie rozwiązanie zaprezentowało jako pierwsze Xiaomi. Mi Air Charge ładuje bowiem urządzenia w promieniu kilku metrów. Warto jednak podkreślić, że jak na razie tylko teoretycznie. Technologia może i istnieje, ale smartfonów ją wspierających zwyczajnie nie ma. Dodatkowo jest to bardzo skomplikowane rozwiązanie. Co za tym idzie, będzie bardzo drogie. Oppo najwyraźniej postanowiło raczej podrasować technologię Qi, zamiast tworzyć zupełnie nowy standard. Dodatkowo oferuje już urządzenie, chociaż co prawda prototypowe, które jest w stanie obsłużyć nowe podejście do ładowania. 

Źródło: SlashGear

Sprawdź najnowsze wpisy