LG Optimus 4X HD oficjalnie zapowiedziany

1 minuta czytania
Komentarze
samsung-galaxy-camera

LG, podobnie jak wielu innych producentów, miało wstrzymać się z oficjalnymi zapowiedziami nowych urządzeń aż do odbywających się na przełomie lutego i marca targów MWC 2012. Minionej nocy koreański producent postanowił jednak oficjalnie zaprezentować światu nowy model – LG Optimus 4X HD. Znane również pod nazwą X3 lub T-Mobile G4X urządzenie to zapowiedź nowej linii produktów, które na rynek trafić mają w 2012 roku.

Pierwsze nieoficjalne informacje na jego temat prezentowaliśmy na początku lutego w tym newsie. Sprawdźmy zatem, które spośród nich okazały się prawdziwe.

Główną atrakcją smartfonu od LG jest 1,5 GHz czterordzeniowy procesor nVidia Tegra 3 w wersji 4-Plus-1. Oznacza to, iż tak naprawdę procesor składa się z 5 rdzeni. Dodatkowy rdzeń zwany wcześniej „ninja core” (lub rdzeń towarzyszący), odpowiada za wykonywanie mniej skomplikowanych zadań (np. obsługę wiadomości).

Poza tym grube na 8,9 mm urządzenie wyposażone zostało między innymi w:

  • 4,7 calowy ekran True HD IPS (720p),
  • dwie kamery: przednią o rozdzielczości 1,3 MP i tylną 8 MP,
  • 1 GB Ram oraz 16 GB pamięci wewnętrznej,
  • baterię o pojemności 2150 mAh,
  • Bluetooth 4.0, NFC, WiFi 802.11b/g/n,
  • MHL, DLNA.

Całość pracować ma pod nadzorem Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Według zapowiedzi smartfon pojawi się w Europie w drugim kwartale tego roku. Na pewno jednak będziemy go mogli podziwiać już podczas wspomnianych we wstępie targów MWC.

źródło: phandroid.com

Motyw