Niektóre smartfony Sony Xperia posiadają ukryty wbudowany transmiter FM i można go odblokować!

Aplikacje

sony xperia z1 compact

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Pamiętacie jeszcze czym jest transmiter FM? Funkcja dzisiaj już wymarła, w czasach kiedy wszystkie urządzenia korzystają z Bluetootha, ale wciąż warta uwagi. Pozwala ona stworzyć z naszego urządzenia małe centrum radiowe, które możemy odsłuchiwać chociażby w samochodzie.

 

Niestety, od wielu lat nie montuje się już transmiterów FM albo nie mówi się o nich. Okazuje się, że niektóre smartfony Xperia od Sony posiadają taką fizyczną możliwość, ale jest ona blokowana za pomocą oprogramowania. Na szczęście, dzięki fachowcom z XDA, udało się odblokować możliwość nadawania muzyki bezprzewodowo prosto do każdego radioodbiornika. Jak się okazuje, wystarczy zrootowany telefon i pewna aplikacja, która niestety została bardzo drogo wyceniona: Klik! Na szczęście jest też darmowa wersja ograniczona czasowo: Klik! Do tego należy dołożyć słuchawki i mamy swoją własną radiostację.

 

Oczywiście nie wszystkie smartfony Sony pozwalają na skorzystanie z powyższej sztuczki. Do grona szczęśliwców mogą zaliczać się posiadacze następujących modeli:

 

  • Xperia Z;
  • Xperia Z1;
  • Xperia Z1 Compact
  • Xperia Z Ultra;
  • Xperia T;
  • Xperia SP.

 

Jak widać, odkrycie dotyczy dosyć popularnych modeli toteż dajcie znać w komentarzu czy uważacie transmiter FM za warty uwagi element, który wciąż powinien być montowany w urządzeniach mobilnych?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x