ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Niektóre smartfony Sony Xperia posiadają ukryty wbudowany transmiter FM i można go odblokować!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
sony xperia z1 compact

Pamiętacie jeszcze czym jest transmiter FM? Funkcja dzisiaj już wymarła, w czasach kiedy wszystkie urządzenia korzystają z Bluetootha, ale wciąż warta uwagi. Pozwala ona stworzyć z naszego urządzenia małe centrum radiowe, które możemy odsłuchiwać chociażby w samochodzie.

Niestety, od wielu lat nie montuje się już transmiterów FM albo nie mówi się o nich. Okazuje się, że niektóre smartfony Xperia od Sony posiadają taką fizyczną możliwość, ale jest ona blokowana za pomocą oprogramowania. Na szczęście, dzięki fachowcom z XDA, udało się odblokować możliwość nadawania muzyki bezprzewodowo prosto do każdego radioodbiornika. Jak się okazuje, wystarczy zrootowany telefon i pewna aplikacja, która niestety została bardzo drogo wyceniona: Klik! Na szczęście jest też darmowa wersja ograniczona czasowo: Klik! Do tego należy dołożyć słuchawki i mamy swoją własną radiostację.

Oczywiście nie wszystkie smartfony Sony pozwalają na skorzystanie z powyższej sztuczki. Do grona szczęśliwców mogą zaliczać się posiadacze następujących modeli:

  • Xperia Z;
  • Xperia Z1;
  • Xperia Z1 Compact
  • Xperia Z Ultra;
  • Xperia T;
  • Xperia SP.

Jak widać, odkrycie dotyczy dosyć popularnych modeli toteż dajcie znać w komentarzu czy uważacie transmiter FM za warty uwagi element, który wciąż powinien być montowany w urządzeniach mobilnych?

Sprawdź najnowsze wpisy