IMG_0120

 

Dzisiaj nie nosimy już ze sobą odtwarzaczy plików .MP3, dedykowanych nawigacji GPS czy też aparatów cyfrowych. Dzisiaj mamy ze sobą po prostu smartfona, który w coraz większym i lepszym stopniu jest w stanie zastąpić wcześniej wymienione urządzenia. W takim razie które urządzenie mobilnego robi najładniejsze zdjęcia oraz nagrywa najlepsze filmy?

 

Portalem specjalizującym się w tego typu zagadnieniach jest DxOMark, który fanom robienia zdjęć z pewnością jest znany. Redaktorzy właśnie zaprezentowali swoją recenzję HTC One M9, co pozwoliło na zamknięcie stawki wszystkich najnowszych urządzeń i sprawdzeniu który jest najlepszy. Oto wyniki:

 

dxomark samsung apple sony nokia htc

 

Zdecydowanym zwycięzcą jest Samsung Galaxy S6 Edge, co nas osobiście nie dziwi. Stawkę zamyka HTC One M8 razem ze swoim następcą, co też niestety nie możemy uznać za niespodziankę, gdyż  oba te smartfony nie spisują się najlepiej jeśli chodzi o zdjęcia i filmy. Co prawda w stawce brakuje jeszcze LG G4, ale po pierwszych światowych recenzjach możemy śmiało stwierdzić, że z pewnością pokona on oba modele HTC.

 

W takim razie Tajwańczycy, testując rok w rok nowe rozwiązania modułów aparatu, ewidentnie nie może znaleźć tego właściwego środka. Z kolei Samsung, Apple, Sony oraz do niedawna Nokia walczyli jak równy z równym dopóki Finowie nie zostali wygnani z rynku. Uważacie powyższe wyniki za wiarygodne? Jaki model jeszcze byście tu umieścili?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.