Mimo że rozszerzona rzeczywistość nie jest nowym pojęciem, to wciąż zastosowania tej technologii są traktowane po macoszemu. Jednak największe firmy pracują nad tym, aby sytuacja wyglądała inaczej. Mowa o Apple, Facebook, Microsoft i poniekąd Google. Jednak do gry dołącza także Samsung, który szykuje swoje okulary AR pod postacią Glasses Lite. Do Sieci właśnie przedostały się materiały, pokazujące możliwości produktu, który bardzo możliwe, że lada moment zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Rozszerzona rzeczywistość w koreańskim wydaniu – poznajcie Glasses Lite

Dokładniej do Sieci trafiły dwa filmy, które pokazują możliwości Samsung Glasses Lite. Są to okulary rozszerzonej rzeczywistości z całkiem szerokim wachlarzem możliwości. Granie w locie? Oglądanie multimediów? Praca z DeX? Obsługa dronów? To przykłady z powyższego materiału, ale też dopiero początek.

Same okulary mogą dynamicznie przestawiać się w tryb przeciwsłoneczny. Są one wyraźnie kierowane do biur i biznesu, aniżeli do… komercyjnego użytku. Doskonale pokazuje to poniższy materiał.

Sami przyznacie, że powyższe prezentacje mogą robić wrażenie. Jeżeli Samsungowi faktycznie uda się wprowadzić taki produkt do sprzedaży w najbliższym czasie, to firma wykona istotny krok milowy w rozwoju rozszerzonej rzeczywistości.

Zobacz też: Zapowiada się świetny rok dla MediaTeka – świadczą o tym między innymi rosnące przychody firmy.

O ile wiarygodność powyższych materiałów jest wysoko postawiona, tak należy zastanowić się, jak będą wyglądały okulary bez dopisku Lite? Siłą rzeczy wciąż widzimy produkt, który nie do końca mógłby już trafić na półki sklepowe. W takim razie… czekamy na oficjalne przedstawienie okularów AR od Samsunga. Może to nastąpić razem z Galaxy Tab S7 Lite i Galaxy Chromebook 2 – źródłem nowinek dotyczących tych wszystkich urządzeń jest ta sama osoba.

Źródło: 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.