LG-Optimus-3D-Max-horizontal_610x349
Ostatnie tygodnie są wyjątkowo intensywne w przypadku koncernu LG i co oczywiste, ma to związek z targami MWC. Tym razem przyszła kolej na informacje związane z nowym modelem Optimus 3D Max. Czy ten południowokoreański producent wyciągnął wnioski z uwag użytkowników poprzedniej generacji Optimusa 3D?

Optimus 3D Max, zgodnie z założeniami, ma być udoskonaloną wersją poprzedniego modelu, wprowadzając modyfikacje także w kwestii budowy tego urządzenia. Najnowsza wersja trójwymiarowego smartfona LG oferować będzie bardzo jasny ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli (WVGA), który dodatkowo będzie chroniony przez powłokę Gorilla Glass 2.

lg-optimus-3d-max
Procesor to dwurdzeniowa jednostka OMAP 4430, która jest taktowana z częstotliwością 1,2 GHz. Urządzenie ma oferować 8 GB pamięci wewnętrznej oraz dwuobiektywowy aparat z matrycą 5 Mpx. Bateria ma mieć pojemność 1520 mAh. Niestety, w momencie wprowadzenia do sprzedaży, Optimus 3D Max działać będzie pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

Część użytkowników tego urządzenia z pewnością doceni fakt, że LG stworzyło również dodatkowe oprogramowanie, które umożliwia przeprowadzanie edycji stereoskopowych multimediów (zdjęć i sekwencji wideo), jakie zostały zarejestrowane za pośrednictwem Optimusa 3D Max. Na uwagę zasługuje również moduł NFC z obsługą technologii TAG+.

Smartfon w pierwszej kolejności będzie dostępny w Azji, jednak już teraz mówi się o jego premierze również w Europie i Ameryce Północnej. W przypadku Korei Południowej cena Optimusa 3D Max została ustalona na poziomie 847 tys. wonów, czyli ok. 2300 złotych.

źródło: Androinica / GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Cebula