Coraz więcej firm coraz śmielej pokazuje swoje zainteresowanie elastycznymi ekranami i budową składanych smartfonów. Niemniej jeden producent z czołówki wciąż oficjalnie nie wyraził aprobaty w stosunku do tego typu urządzeń. Wręcz w ogóle się o nich nie wypowiada. Naturalnie jest to Apple, które dotychczas ze składanym iPhonem możemy powiązać wyłącznie poprzez patenty i różne nieoficjalne raporty. Teraz do Sieci przedostał się kolejny, mówiąc o prawdopodobnej dacie premiery takiego smartfona. Jedno jest pewne – gigant z Cupertino nie chce się spieszyć.

Apple nie chce ryzykować ze składanym iPhonem – premiera za 2 lata

iPhone 13 funkcje

Apple zdecydowanie chce pozostać jeszcze wierne tradycyjnym konstrukcjom swoich smartfonów. Tak wynika z raportu, który pojawił się w południowokoreańskich mediach. Według niego składany iPhone może zadebiutować dopiero w 2023 roku, mimo że nie widać na razie żadnych poszlak, aby Apple szykowało odpowiedni łańcuch dostaw. Zazwyczaj Amerykanie mają gotowych dostawców na 2-3 lata przed premierą nowego urządzenia. Mimo wszystko Apple potrafi ukrywać tajemnice, więc… czemu tak późno? Wszystko sprowadza się do opłacalności projektu. Jak sami doskonale wiecie, firma stosuje jedną z najwyższych marży na swoich produktach na rynku. W ramach składanego iPhone’a, który korzysta z drogich technologii i nie będzie hitem sprzedaży, stanowi to pewne ograniczenie. W końcu mówi się o maksymalnie 5 milionach egzemplarzy. Dzisiaj Samsung sprzedaje rocznie połowę tego.

Zobacz też: Korea Północna oskarżona o kradzieże kryptowalut.

W takim razie wszystkim osobom, które są zainteresowane zakupem składanego iPhone’a, należy życzyć cierpliwości. Niemniej już można myśleć o oszczędzaniu na jego zakup. Nawet za 2-3 lata będzie to drogi sprzęt.

Źródło: Phone Arena, TheElec

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.