Apple-iOS-9-1024x576-f2ca6bd980828ce5

 
Wszyscy doskonale wiemy, że urządzenia od Apple przeznaczone są dla konkretnej grupy odbiorców. Zdecydowana większość użytkowników nie chce wydawać fortuny na smartfon i decyduje się na coś tańszego z Androidem, który króluje w budżetowym segmencie. Okazuje się, że producent ma pewne plany co do swoich starszych i nieaktualnych już urządzeń.

 
Zakup nowego iPhone’a wiąże się z niemałymi kosztami i wiele osób decyduje się po prostu na kilkuletnie modele. Apple chcąc ułatwić życie zainteresowanym, przygotowuje iOS-a 9 przeznaczonego na iPhone’a 4s i iPada Mini, czyli oficjalnie nie wspierane już urządzenia.

 
Być może ma to na celu skłonienie niektórych osób do zakupu starszego sprzętu z nowym oprogramowaniem. Ceny starszych smartfonów są już na zupełnie innej półce niż tych nowych i dzięki temu Apple może konkurować ze średniakami z Androidem. Z pewnością dla niektórych zakup takiego iPhone’a 4 stanie się atrakcyjniejszy, gdy na pokładzie dostaniemy iOS-a 9. Co sądzicie o tej zaskakującej zagrywce Apple?

Żródło: PocketLint

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Przewoźnik