Dziś o 18:00 rozpoczęła się przerwa serwisowa InPostu. Potrwa ona do jutra, także do godziny 18:00. Osoby korzystające z usług firmy, m.in. z paczkomatów, powinny mieć świadomość pewnych utrudnień, które będą występować w ten weekend.

Przerwa serwisowa InPostu – czy nadamy i odbierzemy przesyłki z paczkomatów?

przerwa serwisowa InPostu

Mimo przerwy serwisowej można odbierać z paczkomatów przesyłki, a także robić zakupy z dostawą do tych maszyn. Przy odbiorze paczki można skorzystać ze wszystkich dostępnych metod, poza jednym wyjątkiem. Dziś o 23:00 rozpocznie się 30-minutowa przerwa w działaniu aplikacji mobilnej, więc nie będzie można otworzyć skrytki za pomocą smartfona.

W trakcie przerwy serwisowej w paczkomatach nie są jednak umieszczane nowe paczki. Ponadto nie można tworzyć przesyłek paczkomatowych dla paczkomatów i Punktów Obsługi Paczek. Nie działa też eUrząd, infolinia, nie można tworzyć i opłacać przesyłek ani generować etykiet poprzez Szybkie Nadania. Adresaci przesyłek nie otrzymują wiadomości z kodami odbioru przesyłki. Co ważne, termin ważności odbioru dla paczek umieszczonych w Paczkomacie zostanie wydłużony o czas przerwy okna serwisowego. Podobnie będzie m.in. z terminem ważności etykiet.

Czytaj także: Przegląd najciekawszych aplikacji do personalizacji smartfona

To najważniejsze szczegóły dotyczące odbierania i nadawania przesyłek w ten weekend. Z pełną listą ograniczeń w trakcie trwającej przerwy serwisowej można się zapoznać na stronie InPostu.

źródło: InPost

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.