ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Jak poprawnie wymówić Huawei? Pomóc ma w tym Arsenal z Wojtkiem Szczęsnym na czele

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
wojciech szczesny huwaei wymowa

Huawei powinien każdy znać od wielu lat. Jest to jedna z chińskich firm, która już stosunkowo dawno temu na dobre zadomowiła się na naszym rynku, a też często mało kto wiedział, że razem z ZTE pochodzą one właśnie z Państwa Środka. Niemniej jednak, jak to bywa z tym krajem, sposób wymowy niektórych nazw jest naprawdę pokręcony.

Tym samym firma, jako jeden z głównych sponsorów londyńskiego klubu piłkarskiego Arsenal, postanowiła nie tylko nas, ale przede wszystkim właśnie obywateli Wielkiej Brytanii nauczyć jak poprawnie wymawiać nazwę Huawei. Przygotowana do tego celu reklama ma także pokazać jak wymawiać nazwiska zawodników, a wśród nich nie mogło zabraknąć Wojciecha Szczęsnego, którego nazwisko łamie zęby wielu Anglików. W takim razie zobaczcie jak łatwo nauczyć się poszczególnych fraz łącząc inne:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=euwLuAW2SNI[/youtube]

Fonetyczna wymowa (dla Anglików) Wah-Way to właśnie poprawna forma dla Huawei. Podobnie włączenie „kolana” do nazwiska naszego reprezentanta zdecydowanie ułatwia wypowiedzenie nazwiska „Szczęsny”.

Reklama jakże ciekawa i pokazująca problem wymowy zagranicznych nazw. Ile znacie różnych wersji Huawei? Za pewne wiele, w tym kilka niecenzuralnych toteż podobne filmy powinny zrobić kolejne firmy, niekoniecznie chińskie. Niemniej jednak, jak wymówicie Xiaomi?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy