Microsoft przygotowuje OneClip – godna alternatywa dla Pushbullet?

1 minuta czytania
Komentarze
Screenshot-4

W czasie, kiedy praktycznie każdy użytkownik smartfona korzysta z komputera, synchronizacja danych między urządzeniami jest bardzo istotna. Android jako system, nie wspiera jednak przesyłania plików, linków czy chociażby numerów telefonu. W tym celu należy użyć aplikacji stworzonej przez niezależnych deweloperów. Tę lukę wypełnia jednak Pushbullet, który jest narzędziem niesłychanie wręcz użytecznym i niezwykle intuicyjnym. To wirtualny schowek, który można użyć do przesyłania informacji do urządzeń skupionych w sieci. Wkrótce aplikacja firmy o wymyślnej nazwie Pushbullet może zyskać nie lada konkurenta, gdyż nad swoim własnym rozwiązaniem pracuje nie kto inny jak Microsoft.

Dzieło Amerykanów – OneClip – automatycznie wykryje, czy skopiowany z komputera lub smartfonu tekst to link, notatka lub numer telefonu i przypisze element do odpowiedniej kategorii. Ustanowienie połączenia między urządzeniami trwa nie więcej niż kilka sekund i wymaga jedynie podania wygenerowanego kodu PIN. Zawartość można przesyłać między wszystkimi smartfonami, tabletami i komputerami dostępnymi w sieci.

Screenshot-3

Aplikacja Microsoftu znajduje się w fazie zamkniętych testów beta, które trwają od 2014 roku. Desktopowy klient działa tylko na Windowsie 8, 8.1 oraz becie Windowsa 10. Jak na razie deweloperzy dodali wsparcie dla systemu Apple iOS, jednak Android z pewnością jest następny w kolejce. Trudno sobie wyobrazić, żeby najpopularniejszy system mobilny został pominięty. Czas pokaże czy OneClip będzie w stanie skutecznie rywalizować z Pushbulletem, który działa na niemalże każdym systemie operacyjnym. O efektach działań Microsoftu powinniśmy się dowiedzieć już wkrótce.

Źródło: The Next Web

Motyw