Wykorzystanie kryptowalut jako środków płatniczych nadal się rozprzestrzenia. Niedawno Twitter ogłosił, że rozważa wykorzystanie Bitcoina jako akceptowalnej waluty za swoje usług premium. Elon Musk natomiast stwierdził, że wiele wskazuje na to, iż za BTC będzie można kupić samochody marki Tesla. Jak jednak za nie zapłacić? No cóż, MasterCard w tym roku ma dodać obsługę kryptowalut. Wiele wskazuje jednak na to, że w tym celu będziemy mogli wykorzystać także Google Pay lub Samsung Pay. 

Google Pay z kryptowalutami 

Google Pay z kryptowalutami

Według najnowszych informacji już wkrótce Google Pay i Samsung Pay będą akceptować płatności dokonywane Bitcoinami i innymi kryptowalutami. Informacja ta pochodzi od BitPay, czyli czołowej platformy płatniczej wirtualnymi walutami. Jeśli plany się powiodą, to Google i Samsung dołączą do Apple jako platformy, które mają teraz funkcjonalność i zdolność do przetwarzania płatności kryptowalutowych użytkowników na platformie za towary i usługi. BitPay wskazał również, że ma nadzieję na wprowadzenie wsparcia Google Pay i Samsung Pay już w marcu 2021 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami.

Zobacz też: Polandball turla się na scenę, czyli Bang-On Balls Chronicles

Użytkownicy na obu platformach będą mogli połączyć swoją kartę kryptowalutową BitPay z Google Pay i Samsung Pay. Obsługiwane kryptowaluty w usłudze obejmują Bitcoin, Bitcoin Cash, BUSD, Ether, PAX, USDC i GUSD. Chociaż specyfikacje i dokładne ramy czasowe dla tych działań nie zostały określone przez BitPay, oczekuje się, że stanie się to jeszcze w tym roku. Warto jednak podkreślić, że pozostali z dwójki głównych zainteresowanych, czyli Samsung i Google wciąż nie zabrali głosu w tej sprawie. 

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.