ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Innos wprowadza do sprzedaży D6000 z akumulatorami o pojemności 6000 mAh i USB 3.1 typu C za mniej niż 600 złotych

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
innos d6000 dwa akumulatory baterie

Pamiętacie tegoroczne targi Mobile World Congress 2015? Pojawiło się tam jedno bardzo ciekawe urządzenie od chińskiej firmy Innos. Teraz zostało ono wprowadzone do sprzedaży, a my dzięki temu poznaliśmy dokładną specyfikację oraz – co najważniejsze – cenę, która jest naprawdę atrakcyjna.

Jak się okazuje, Innos D6000 będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się wydajnością. Pierwsza będzie korzystała z układu Qualcomma w postaci Snapdragona 615, który zostanie połączony z 3 GB RAM. Z kolei druga edycja oznaczona jako D6000m będzie w środku chowała MediaTeka z 2 GB RAM. Pozostałe dane techniczne są niezależne od wydania i wyglądają następująco:

  • 5,2-calowy wyświetlacz FullHD z Gorilla Glass 3;
  • 32 GB wbudowanej pamięci;
  • aparaty 16 MPx i 5 MPx;
  • dwa akumulatory o pojemności odpowiednio: 3520 oraz 2480 mAh;
  • Android 5.0 Lollipop;
  • 11,9 mm grubości;
  • USB 3.1 typu C.

Jak widać w powyższej liście. Cechą wyróżniającą Innosa D6000 są dwa akumulatory: wbudowany oraz wymienny. Ten pierwszy, o mniejszej pojemności wydaje się być wystarczający patrząc na tegoroczne flagowe smartfony, ale Chińczycy postanowili dołożyć jeszcze jeden. W sumie ma to pozwalać na od 3 do 5 dni ciężkiej pracy urządzenia. Dodatkowo ich ładowanie będzie odbywać się równolegle za pomocą złącza, które niestety nie jest zbytnio popularne, a być powinno.

Na koniec najważniejsze, a więc cena. W Chinach Innos wycenił swojego smartfona na około 600 złotych, ale ta tyczy się wydania z MediaTekiem na pokładzie. Odmiana ze Snapdragonem 615 to koszt około 1100 złotych, a więc różnica spora. Niestety, nie wiemy jeszcze nic na temat zagranicznych cen.

źródło: GSMArena.com

Sprawdź najnowsze wpisy