ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czytniki linii papilarnych standardem w Androidzie M? Premiera już za chwilę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
google io 2015 czytnik linii papilarnych android m

Dzisiaj na smartfonach i tabletach trzymamy wiele poufnych danych, których nie chcielibyśmy nikomu udostępniać. Dodatkowo urządzenia mobilne coraz częściej stają się formą płatności toteż bezpieczeństwo powinno stać na najwyższym poziomie. Google już w Androidzie Lollipop zaimplementowało zabezpieczenia wymagających ogromny nakład czasu w celu ich złamania, ale Amerykanie chcą wejść szczebel wyżej.

Niemniej jednak nowość, która według raportów pojawi się już niedługo, tak naprawdę nie jest czymś czego byśmy nie znali. Chodzi oczywiście o tytułowy czytnik linii papilarnych, który w obecnej formie systemu Android nie ma żadnego wsparcia. Pojawienie się tego elementu w wielu smartfonach z „Robocikiem” jest zasługą tylko i wyłącznie producentów urządzeń mobilnych. Jednak razem z Androidem M pojawi się natywne wsparcie i tym samym praktycznie na każdym kroku, wtedy kiedy korzystamy z haseł, będziemy mogli użyć własnego odcisku palca. Oczywiście to nie oznacza, że czytnik linii papilarnych stanie się standardem w każdym nowym smartfonie czy też tablecie, ale z pewnością tym sposobem Google ułatwi wszystkim firmom implementację dodatkowego zabezpieczenia.

W takim razie kiedy poznamy nowe możliwości? Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu podczas Google I/O 2015, które to wydarzenie wystartuje 28 maja. Wtedy też mają pojawić się pierwsze informacje o Androidzie M i jedną z nich ma być właśnie wprowadzenie czytnika linii papilarnych. Uważacie, że to dobry ruch ze strony amerykańskiego giganta?

źródło: pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy