Fairphone 3+ to niezwykle interesujący smartfon, który swoją premierę miał mniej więcej pół roku temu. Co ciekawe, nie wyróżnia się on podzespołami czy nowoczesnym wyglądem, a niespotykaną wśród konkurentów możliwością samodzielnej wymiany podzespołów. Jest ona bardzo prosta, a w opakowaniu znajdziemy nawet specjalny śrubokręt, który pomoże nam podczas otwierania smartfona. Czy urządzenie jest jednak wytrzymałe? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć znany YouTuber, Zack z kanału JerryRigEverything.

Fairphone 3+ – wytrzymałość

Fairphone 3+ to ciekawy smartfon, który na stronie producenta zakupić można za 439 euro, czyli około 2000 złotych. Urządzenie zostało wyposażone w co najwyżej średnie podzespoły, ale jego główną zaletą jest raczej modularność. Czy produkt jest jednak wytrzymały? Postanowił sprawdzić to Zack z kanału JerryRigEverything. Test standardowo rozpoczął się od wyświetlacza. Ten oczywiście wykonany został ze szkła – nie zarysujemy go zatem przedmiotami codziennego użytku. Reszta obudowy odlana została z miękkiego plastiku, a przyciski powstały z metalu. Producent chwali się, że 40% tworzywa sztucznego użytego w produkcji smartfona otrzymano z odzysku. To dobrze świadczy o marce, która przedstawia się jako przyjazna środowisku.

Zobacz też: Na procesory Apple M1 pojawił się pierwszy wirus. Mogliśmy się tego spodziewać.

Pełny test wytrzymałości możecie oczywiście obejrzeć na dostępnym wyżej filmie. Jest on bardzo ciekawy i dość krótki, więc zachęcam was do obejrzenia go. Warto wspomnieć, że Fairphone 3+ finalnie przetrwał test wytrzymałości. Czy chcielibyście korzystać z takiego urządzenia? Dajcie znać w komentarzach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.