ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi 11 ładowarka

W Polsce w pudełku z Xiaomi Mi 11 będzie ładowarka i to nie byle jaka

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Temat dotyczący tego, czy w zestawie z Xiaomi Mi 11 będzie znajdowała się ładowarka, okazał się bardziej skomplikowany, niż można się było spodziewać. Dziś polski oddział Xiaomi zakończył spekulacje i domysły. Na naszym rynku Mi 11 będzie sprzedawany z ładowarką w pudełku.

Do pudełka z Xiaomi Mi 11 trafi także ładowarka – jeszcze niedawno nie było to wcale oczywiste

Najpierw ładowarki dołączanej do Mi 11 miało nie być, na co wskazywała choćby wielkość pudełka od najnowszego flagowca Xiaomi. Następnie sam CEO Xiaomi przyznał, że ładowarki w zestawie z omawianym smartfonem nie będzie. Sprawa budziła niemałe emocje. W końcu w przeszłości Xiaomi prześmiewczo wytykało firmie Apple, że ta nie dodaje ładowarek do nowych iPhone’ów.

W grudniu 2020 pojawiła się kolejna wersja. Zgodnie z nią ładowarki w pudełku z Mi 11 wprawdzie miało nie być, ale chętni mieli otrzymać ją osobno. Bez dodatkowych opłat. Ten kierunek przewidywań okazał się słuszny. Podczas premiery Xiaomi Mi 11 w Chinach dowiedzieliśmy się, że to klient na etapie składania zamówienia będzie decydował, czy potrzebuje ładowarki. Wydawało się, że wszystko jest już jasne. Serial pod tytułem Co z ładowarką w Mi 11 wcale nie został jednak zakończony.

Podczas globalnej premiery Xiaomi Mi 11 nie powtórzono jednak wersji, według której to klienci mieli decydować, czy chcą otrzymać ładowarkę, czy też nie. Okazało się, że dotychczasowe informacje na ten temat mogą dotyczyć jedynie rynku chińskiego, a na rynku globalnym ładowarka będzie zawsze dodawana do pudełek. Dziś potwierdziło to również nagranie zamieszczone na YouTube przez Xiaomi Polska.

Czytaj także: Data premiery Xiaomi Mi 11 w Polsce jest już znana – oto oficjalna zapowiedź

Polski oddział Xiaomi zamieścił film Unboxing Mi 11 – co skrywa pudełko?. W nagraniu zostało wyraźnie zaznaczone, że w zestawie znajduje się m.in. 55W ładowarka GaN. Takie akcesorium powinno pozwolić naładować najnowszego flagowca Xiaomi w ok. 45 minut.

Sprawdź najnowsze wpisy