Ubuntu w telefonie z Androidem już niedługo!

Newsy

 

Ubuntu

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Dzisiaj mamy ciekawą informację dla wszystkich użytkowników korzystających z Linuxa, a konkretniej z Ubuntu. Wczoraj blogu Marka Shuttlewortha (twórcy Ubuntu)  można było zostać zaskoczonym wpisem o tym, że niedługo pojawi się nowa wersja tej dystrybucji – tym razem dla… smartfonów z Androidem. Wszystko pięknie, ładnie, ale jak to ma działać?

Idea jest taka, by zastąpić komputer telefonem, a dokładniej całą jednostkę centralną. Nie jesteśmy jednak pewni, czy będzie do tego potrzebny dedykowany custom ROM, czy wystarczy tylko dedykowana aplikacja. W każdym razie po podpięciu urządzenia do komputera na monitorze ukazać ma się pełnoprawne Unity.

Niestety obsługa takiego systemu niesie za sobą pewne ograniczenia, a mowa tutaj o wymaganiach sprzętowych. Jak już się pewnie domyśleliście uruchomienie Ubuntu będzie wymagało pewnych nakładów mocy obliczeniowej, tak więc wymagania minimalne to: dwurdzeniowy procesor 1 Ghz, 2GB pamięci urządzenia/na karcie, 512MB RAM, akcelerację grafiki, obsługa host USB oraz wyjście HDMI.

Android ma nie być jedyną platformą mobilną na której pojawi się Ubuntu, jednak Canonical nie podaje w tym wypadku szczegółów.  Więcej o tej wersji systemu możecie przeczytać tutaj.

Premiera bety Ubuntu już na zbliżającym MWC, co Wy na to? Czy zbliża się już powoli era post-pc?

Źródło: markshuttleworth.com. facebook, ubuntu.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x