ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Windows 10 - kamerki internetowe nie działają

Nie działa Ci kamerka internetowa? Microsoft przyznaje – to przez aktualizację Windowsa 10

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Kamerki internetowe są obecnie niezwykle istotnym elementem każdego laptopa i popularnym akcesorium dla komputerów stacjonarnych. Wszystko ze względu na zdalną pracę i edukację, które wymagają, abyśmy pozostali w domach. Mimo to podczas konferencji w szkołach i wielu zakładach pracy konieczne jest pokazywanie swojej twarzy. I właśnie w tym wszystkim najnowsza aktualizacja Windowsa 10 sprawiła, że kamerki internetowe odmawiają działania.

Windows 10 – kamerki internetowe nie działają

Windows 10 - kamerki internetowe nie działają

Pocieszające jest to, że nie wszystkie. Jednak problem jest na tyle powszechny, że Microsoft potwierdził jego istnienie i obiecuje rychłą poprawkę. Jak donosi serwis Windows Latest, aktualizacja Windows 10 KB4601319 wydana na początku tego miesiąca, czyli jedna z lutowych aktualizacji Patch Tuesday, wydaje się nie działać z niektórymi kamerami Intel RealSense Depth i Razer Stargazer. Spekuluje się, że problem jest wynikiem braku wirtualnego sterownika, gdy aktualizacja jest zainstalowana. W tej chwili jedynym rozwiązaniem jest odinstalowanie łatki. 

Dziękujemy za zwrócenie naszej uwagi na problemy z Intel Realsense Camera. Jesteśmy świadomi problemu i pracujemy nad poprawką. W międzyczasie, jeśli chcesz, aby Twoja kamera działała, postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi usuwania zainstalowanej aktualizacji Windows Update.

— Napisał inżynier firmy na stronie Microsoft’s support Feedback Hub.

Zobacz też: Przedni aparat po środku, z lewej, czy z prawej? Przesuwany obiektyw Oppo pozwoli nam wybrać

To jednak nie koniec. Jak to zwykle bywa z aktualizacjami Windows 10, KB4601319 w niektórych przypadkach powoduje tyle samo problemów, co rozwiązuje. Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że ma ona wpływ na ich bezprzewodowe myszy, drugie monitory i inne akcesoria. Zdarzają się również przypadki strasznego Blue Screen of Death. Jak więc widać, problemy z kamerkami to dopiero początek.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy