NEC zaprezentuje 3 smartfony na targach MWC

Newsy

Niektórzy mogą kojarzyć firmę NEC ze sprzętem elektronicznym (np. monitory), inni z „ceglastymi” telefonami z klapką, które w czasach gdy jeszcze nie wiadomo było czym jest Internet w telefonie komórkowym oferowały 2 kamery (jedna do rozmów wideo) i odtwarzacz mp3. Ogólnie jednak firma nie jest zbyt popularna w Europie i USA. Na rynku azjatyckim zaś, a konkretnie w Japonii, firma jest jedną z najlepszych producentów smartfonów i tabletów. Okazuje się, że sytuacja może się odmienić jeśli chodzi o stary kontynent: NEC zapowiedział dziś, że ma pojawić się ze swoimi trzema najnowszymi produktami w Barcelonie.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nie podano nazwy ani jednego urządzenia, jednak określono ich „przeznaczenie”. Pierwszy z nich ma być najlepszym urządzeniem stworzonym dotychczas do obsługi danych przechowywanych w chmurze. Możemy go obejrzeć na poniższym zdjęciu. Na pierwszy rzut oka nie da się ukryć, że smartfon ma niebagatelny design z dwoma ekranami, które mogą się składać do zewnątrz lub do wewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu, produkt może służyć również jako tablet, zachowując nadal rozmiary telefonu. Rozwiązanie to częściowo znamy z Sony Tablet P. Dokładna specyfikacja nie została podana, jednak NEC obiecał wyposażyć produkt w bardzo dużą baterię, która zapewni długi czas pracy dla obu ekranów.

Drugi ma być smartfonem określonym przez producenta jako „największy ekran w dłoni” i jak łatwo się domyślić ma zawierać ogromny wyświetlacz o bardzo dużej rozdzielczości.  Tu także brak jakichkolwiek konkretnych informacji, jednak patrząc na fotografie, ekran ma  4,5 do 4,7 cala.

Ostatni produkt ma stawiać na design. Dodatkowo urządzenie ma być odporne na wilgoć oraz ma  pełnić funkcję aparatu cyfrowego- co objawiałoby się szybkim dostępem do funkcji robienia zdjęć.

Moim zdaniem wszystkie 3 modele wyglądają naprawdę ciekawie, natomiast znając japońskiego producenta specyfikacja techniczna z pewnością będzie jeszcze bardziej interesująca. Dokładne szczegóły poznamy wraz z targami w Barcelonie. Myślę, że gdyby NEC zdecydował się na ekspansję na rynek europejski, stałby się bardzo mocną konkurencją dla dotychczas nam znanych producentów.
 

Źródło:
androinica.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x