ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi wybiera MediaTeka

W tym miesiącu MediaTek niemal podwoił swoje przychody – zapowiada się świetny rok

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MediaTek właśnie zarejestrował znaczny skok w swoich przychodach względem analogicznego okresu zeszłego roku. Mowa tu o niemal 80-procentowym wzroście w porównaniu do stycznia zeszłego roku. Tym samym jest to drugi co do wysokości przychodów miesiąc w historii firmy. Wiele wskazuje także na to, że cały ten rok będzie dla MediaTeka równie korzystny. Oczywiście o ile nie dojdzie do jakichś niespodziewanych problemów, jak nagłe przerwanie produkcji układów. Warto pamiętać, że ten scenariusz miał właśnie miejsce w fabryce Samsunga w USA. 

MediaTek wyniki za styczeń 2021

MediaTek wyniki za styczeń 2021

Według raportu DigiTimes firma zarejestrowała przychód w wysokości 35,33 miliardów nowych dolarów tajwańskich, czyli około 1,26 miliardów dolarów amerykańskich. Stanowi to wzrost o 78,3 procent w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku i o 9 procent wzrostu względem grudnia. Dodatkowo analitycy oczekują wzrostu do 8 procent w kontekście całego kwartału. Ma on wynosić od 96,4 miliardów do 104,1 miliardów dolarów tajwańskich, czyli od około 3,44 do 3,71 miliardów dolarów.

Zobacz też: Inteligentny plaster może zastąpić ciśnieniomierz, pulsometr, glukometr i… alkomat

Wzrost ten był głównie wspierany przez wzrost popytu i popularności chipów 5G. Warto jednak podkreślić, że procesory 4G również odnotowały pokaźny wzrost. Dużym powodzeniem mają się cieszyć także układy dla Chromebooków. Według prezesa MediaTek, Ricka Tsai, w tym kwartale spodziewany jest również znaczny wzrost sprzedaży układów mobilnych w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku. Oczywiście biorąc pod uwagę gigantyczny wzrost zapotrzebowania na procesory, porównywanie tych samych okresów sprzedażowych może się nieco mijać z celem. Zwykle ma to bowiem na celu wskazywanie to, jak firma radzi sobie w podobnych warunkach rynkowych. Jednak w tym przypadku styczeń 2021 roku ma się nijak do tego, co reprezentował sobą styczeń 2020 roku. Warto mieć to na uwadze.

Źródło: DigiTimes

Sprawdź najnowsze wpisy