NFC w Galaxy S – Moneto wchodzi na rynek

Grzegorz Kaczmarek 2012-02-22

 

Moneto dotrzymuje słowa – jak pisaliśmy jakiś czas temu na łamach Android.com.pl, firma zapowiadała kartę microSD mającą działać jako nadajnik NFC w urządzeniach z Androidem, które nie dostały takiej możliwości fabrycznie.

Przedsiębiorstwo dotrzymało słowa i na rynku amerykańskim pojawiły się pierwsze karty dla 6 wariantów Samsunga Galaxy S (np. Fascinate, 4G Galaxy S). Ciekawą informacją jest fakt, że karta posiada dodatkowo  1GB pamięci wbudowanej. To niezbyt wiele, jednak w odniesieniu do pierwszych informacji, kiedy to karta miała być całkowicie pozbawiona pamięci, jest to bardzo dobra informacja. Cena urządzenia wynosi 30$ a w ramach tego nabywcy otrzymują 10$ na swoje konto, z którego będą korzystać dzięki karcie microSD NFC. Niewątpliwie czyni to doskonałą okazję w porównaniu do futerału Moneto dla iPhone’a w cenie prawie 80$.

Firma zapowiedziała, że wkrótce udostępni wersje kompatybilne z kolejnymi czterdziestoma modelami smartfonów. Pozostaje czekać, aż produkty tego producenta pojawią się na polskim rynku.

Źródło:
engadget.com • jankes80

  Nie ma to jak zamieszczenie zdjęcia z iphonem w androidowym centrum.

 • pawelnyczaj

  Pojemność karty SD na razie mała. Pewnie na więcej nie starczyło miejsca.

 • pawel233423

  jak bedzie z karta 16gb to kupie, innej opcji nie ma…

 • LosowyNick12

  Bez sensu, jak ktoś ma normalnie kartę microSD 16GB, to nie będzie specjalnie korzystał z jakiejś małej – 1GB, żeby mieć NFC. Powinny być w różnych pojemnościach, żeby stosować je tak samo jak zwykłe microSD.

 • szacool

  Na jakiej zasadzie to działa? Kupujemy taką kartę i ściągamy z Marketu aplikację, która zakłada nam jakiś wirtualne konto na które trzeba przelać pieniądze? Bo chyba do swojego konta bankowego nie można tego podpiąć. Czy się mylę?

  • krall

   To jest tak jak karta platnicza, tylko nie przechodzi przez terminal tylko ja zblizasz. To jest Master Card Paypass tylko kilkukrotnie pomniejszona 😉

 • szoz

  Ciekawe, ale w tej cenie z taką pojemnością chyba nie bardzo odniesie sukces. Kartę z paypass można mieć nawet za darmo od banku.

 • the-wiztory

  Ciekawe, czy wydadzą wersję kompatybilną ze Spicą. 🙂x