Moneto dotrzymuje słowa – jak pisaliśmy jakiś czas temu na łamach Android.com.pl, firma zapowiadała kartę microSD mającą działać jako nadajnik NFC w urządzeniach z Androidem, które nie dostały takiej możliwości fabrycznie.

Przedsiębiorstwo dotrzymało słowa i na rynku amerykańskim pojawiły się pierwsze karty dla 6 wariantów Samsunga Galaxy S (np. Fascinate, 4G Galaxy S). Ciekawą informacją jest fakt, że karta posiada dodatkowo  1GB pamięci wbudowanej. To niezbyt wiele, jednak w odniesieniu do pierwszych informacji, kiedy to karta miała być całkowicie pozbawiona pamięci, jest to bardzo dobra informacja. Cena urządzenia wynosi 30$ a w ramach tego nabywcy otrzymują 10$ na swoje konto, z którego będą korzystać dzięki karcie microSD NFC. Niewątpliwie czyni to doskonałą okazję w porównaniu do futerału Moneto dla iPhone’a w cenie prawie 80$.

Firma zapowiedziała, że wkrótce udostępni wersje kompatybilne z kolejnymi czterdziestoma modelami smartfonów. Pozostaje czekać, aż produkty tego producenta pojawią się na polskim rynku.

 

Źródło:
engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek