Apple M1 to pierwszy procesor firmy w ramach linii Apple Silicon, który jest oparty na architekturze ARM. Tym samym firma porzuca procesory x86-64, a tym samym także Intela. To natomiast nie spodobało się Niebieskim, którzy przygotowali akcję marketingową przeciwko Apple. Jej wynik był jednak inny, od spodziewanego i komentatorzy niemal zgodnie obrzucili krytyką właśnie Intela. Teraz natomiast pojawiły się przecieki na temat kolejnego procesora od Apple, czyli M1X. I jeśli się one potwierdzą, to Niebiescy naprawdę będą mieli problem.

Apple M1X – specyfikacja

Apple M1X - specyfikacja

Warto jednak pamiętać, że nie są to oficjalne informacje, a jedynie przecieki. Te mają jednak pochodzić z pewnej nienazwanej platformy benchmarkingowej. Jednak wydaje się, że specyfikacja procesora byłaby bardziej chroniona, więc warto podchodzić do tego z dystansem. Zgodnie z raportem, chipset, który jest nazywany M1X, zadebiutuje z 12-rdzeniami procesora. Jest to o cztery więcej, niż w przypadku modelu Apple M1. Ma on oferować taktowanie na poziomie do 3,2 GHz i powstać w procesie technologicznym 5 nm. Biorąc pod uwagę, że właśnie w takim został stworzony dotychczasowy model, to tą ostatnią informację można uznać za pewnik. 

Zobacz też: Apple bezpłatnie naprawi Apple Watch, gdy watchOS 7.3.1 nie pomoże

Niestety, nie wiadomo niczego na temat nowego układu graficznego. Możliwe więc, że Apple zastosuje dotychczasową jednostkę, którą najwyżej lekko podkręci. Biorąc jednak pod uwagę, że nowy procesor ma napędzać nadchodzące 14-calowe MacBooki Pro, 16-calowe MacBooki Pro oraz 27-calowe komputery iMac, możliwe, że będzie on współpracował z dedykowanymi układami graficznymi firm trzecich.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.