ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ułatwienia dla niesłyszących w telewizorach Samsunga

Ułatwienia dla niesłyszących w telewizorach Samsunga – firma zapowiada trzy funkcje

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W telewizorach Samsunga pojawią się ułatwienia dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Koreański producent zapowiedział podczas targów CES 2021, że rozwinie funkcjonalność telewizorów Neo QLED i niektórych innych modeli, m.in. zwiększając ich dostępność dla niepełnosprawnych. Konkretnie chodzi o trzy funkcje.

Jakie ułatwienia dla niesłyszących i niedosłyszących pojawią się w telewizorach Samsunga?

Pierwsze z ułatwień proponowanych przez Samsunga to funkcja Sign Language Zoom. Sztuczna inteligencja automatycznie rozpoznaje język migowy i powiększa obraz tłumacza aż o 200%. Użytkownicy będą mieli również możliwość powiększenia wybranego obszaru ekranu i modyfikowania obrazu tak, by lepiej widzieć szczegóły. Przyda się to np. podczas prezentowania tabeli wyników w trakcie transmisji sportowych.

Dostawcy treści, które pojawiają się w telewizji, oferują nieraz możliwość wyświetlania napisów. Teoretycznie pomaga to osobom niesłyszącym. Niestety, czasami napisy od dostawcy treści nakładają się na te, które są częścią oryginalnej wersji programu. Samsung proponuje więc odrębne napisy – funkcję, która pozwoli wyświetlać tekst dedykowany osobom niesłyszącym w innym miejscu ekranu, niż to, w którym pojawiają się napisy będące częścią programu. Będzie można też poprawić widoczność tekstu, zmieniając kolor liter lub tła.

Ostatnia z zapowiedzianych funkcji to Multi-output Audio. Samsung wprowadzi jednoczesną obsługę kilku wyjść dźwięku w telewizorach. Osoby niedosłyszące będą mogły np. korzystać ze słuchawek podczas oglądania programów i ustawić odpowiednio głośny dźwięk. Nie wpłynie to na wrażenia słuchowe pozostałych widzów, którym taka głośność mogłaby przeszkadzać.

Czytaj także: Telewizory LG na 2021 rok wkrótce trafią do sklepów – przyjrzyjmy się im bliżej

Nowe funkcje będą dostępne w telewizorach Neo QLED Samsunga na 2021 rok oraz w wybranych innych modelach.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy